חדשות

עודכן ב- 17/06/2015, 12:56
העיתונות המודפסת מפנה את מקומה לעיתונות האינטרנטית, והחדשות המקוונות כבשו את מקומן כסוג החדשות הנקרא ביותר. מה הוביל למהפכה וכיצד מתמודדים העיתונים?
עדכונים שוטפים במדיה האינטרנטית

הדרך שבה אנחנו צורכים חדשות משתנה לנגד עינינו בימים אלו ממש. למעשה אין מדובר אך ורק על הדרך שבה נצרכות החדשות אלא גם ובעיקר הדרך שבה הן מופקות. בעידן הדיגיטאלי, כל אזרח יכול לייצר חדשות. כל מה שצריך זה סמארטפון, חיבור לרשת והופ- יש לנו ספק חדשות.

לקבלת הצעת מחיר ממומחה בתחום:

בכל אירוע חשוב שמתחולל כיום ברחבי העולם החומרים הכי חמים מסופקים על ידי אזרחים מן השורה באמצעות הטלפונים החכמים ולא על ידי צוותי החדשות המקצועיים.

המושג חדשות מתאר על פי רוב את האירועים המרכזיים שהתרחשו בפרק הזמן האחרון. כיום כבר ישנם לא מעט גורמים לא רשמיים שמספקים חדשות עשרים וארבע שעות מסביב לשעון. האינטרנט חיבר את אזרחי כל העולם יחדיו כך שהשליטה על הצינורות השונים של ערוצי חדשות הופקעה מידי הגורמים הרשמיים ועברה לידיהם של כל תושבי העולם.

הצנזורה כבר לא רלוונטית

אין כמעט דרך כיום לחסום ידיעות חמות ומידע בעל ערך חדשותי באמצעות כלי הצנזורה השונים שהפכו. החדשות כפי שהכרנו אותן כבר כנראה לעולם לא ישובו.

העיתונות הכתובה- התמקדות בתחקירים ובפרשנויות

הכותרות של עיתוני הבוקר, שפעם היו חדשות חמות, הן כיום חדשות קרות ולא רלוונטיות. פרק הזמן מרגע הירידה לדפוס ועד להגעתן למדפים נחשבים כנצח במושגים של היום. באינטרנט המידע מתעדכן באופן שוטף, והדבר הופך את כותרות העיתונים לארכאיות-לכן העיתונים מתמקדים בניתוחי עומק, בפרשנויות ובתחקירים- תחומים שבהם הוא שווה כוחות מול המדיה האלקטרונית.

אמצעי התמודדות נוסף של העיתונות הכתובה הוא המעבר אל האינטרנט. כך למשל, המהדורה המודפסת של מגזין "ניוזוויק" (Newsweek), בוטלה לאחר 80 שנים, לטובת עיבוי אתר האינטרנט של המגזין.