ד"ר חיים שפירא

עודכן ב- 16/05/2016, 12:21
מתמטיקה לא חייבת להיות משעממת ומסובכת - ספר או הרצאה בנושא של ד"ר חיים שפירא תשנה את כל דרך המחשבה וההתייחסות שלכם למקצוע המתמטיקה.
ד"ר חיים שפירא ספר מאת חיים שפירא ד"ר חיים שפירא "כבול במספרים"

ד"ר חיים שפירא הוא חוקר ישראלי רב תחומי ונושא הרצאות במסגרות שונות. בגיל 16 עלה לארץ מווילנה, שם נולד בשנת 1962. שפירא בעל תואר ד"ר למתמטיקה ולהוראת המדעים מטעם אוניברסיטת תל אביב. שפירא מזוהה בקרב הציבור הרחב בעיקר עם הרצאותיו הפופולאריות, וספריו שעוסקים בתחומים שונים מהפילוסופיה והמתמטיקה. את לימודי התואר הראשון והשני סיים באוניברסיטת תל אביב, ובשנת 1995 קיבל תואר דוקטור למתמטיקה על עבודתו : דילמת המתנדב כהכללה של מלחמת התשה", בהנחיית אילן אשל.

לקבלת הצעת מחיר ממומחה בתחום:

פעילות בתחום האקדמאי

שפירא סיים תואר ראשון במתמטיקה עיונית ותואר שני בהסתברות וסטטיסטיקה. את פעילותו האקדמאית החל משנת 1966 במכללה למנהל, כמרצה בכיר בחוגים למשפטים, מנהל עסקים, כלכלה ומדעי המחשב. שפירא מכהן כראש תוכנית משפטים-כלכלה במכללה למינהל. שפירא נחשב למרצה מבוקש בקרב חברות וארגונים שונים בישראל, ובנוסף נושא הרצאות בפני הקהל הרחב ובפני נוער שוחר מדע. עיקר הרצאותיו עוסקות בפילוסופיה דרך התבססות על ספרים שונים ובפרט על הספרות הרוסית.

הרצאות מרתקות במגוון נושאים

הרצאותיו נושאות אופי שנון ומלוות בציטוטים ואמרות כנף של הוגי דעות ואנשי רוח ידועים. סדרת הרצאותיו כוללת מספר נושאים כגון, הפילוסופיה שעומדת בבסיס הספר, הנסיך הקטן, רעיונות מרכזים בספר אליס בארץ הפלאות, ספרי פו הדוב, שבעת החטאים, אושר ותשוקה, תורת המשחקים ועוד. במהלך הרצאותיו נוהג שפירא לעתים קרובות לשלב את נגינתו בפסנתר. משנת 2006, שפירא החל לעוסק בכתיבת ספרים המבוססים על הרצאות שנשא בין השאר במסגרת האוניברסיטה המשודרת של גלי צה"ל.

ספריו של ד"ר חיים שפירא

את הספר, בעקבות אליס בארץ הפלאות, פרסם בשנת 2006, כאשר העיסוק המרכזי של הספר נעוץ בפרשנות לספרי אליס. שנתיים לאחר מכן, בשנת 2008, הוציא ספר נוסף שהתבסס בין השאר על הרצאותיו במסגרת האוניברסיטה המשודרת של גלי צה"ל, העוסק בתורת המשחקים. בשנים הבאות פרסם שני ספרים נוספים בהוצאת כינרת זמורה-ביתן דביר, הראשון תחת הכותרת, על הדברים החשובים באמת, והשני תחת הכותרת, אינסוף- המסע שאינו נגמר.

הספר, על הדברים החשובים באמת, כולל שלושה חלקים ומבוסס על הרצאותיו הפופולאריות. החלק הראשון, אושר וחוכמה, מתייחס לסרטיו של וודי אלן ולספרי פו הדוב, החלק השני, משמעות החיים, מתייחס לספרי אליס מאת לואיס קרול, והשלישי, ידידות ואהבה מתייחס לספר הנסיך הקטן. לאורך כל הספר שוזר שפירא אמרות כנף של הוגים מפורסמים וציטוטים שנונים. בשנת 2010 פרסם את הספר, אינסוף- המסע שאינו נגמר, שנועד בעיקרו עבור הנגשת המתמטיקה לציבור הרחב.