תוספי תזונה

עודכן ב- 17/07/2016, 9:46
השימוש בתוספי תזונה הוא אינו נחלתם של הספורטאים בלבד. היום, כשהמזון אותו אנו צורכים מעובד מתמיד, רבים מאיתנו יכולים למצוא יתרונות בשימוש קבוע בתוספי התזונה.
לא רק לספורטאים

ההתפתחויות הרבות שחלו בתחום של תוספי מזון בשנים האחרונות הפכו אותו משוק של תוספים לשוק של מנה עיקרית. עד לאחרונה, היו לא מעט אנשים שבעבורם תוספי מזון היו משולים לסמים או לכימיקלים מזיקים.

לקבלת הצעת מחיר ממומחה בתחום:

תוספי תזונה- כבר במזון של כולנו

המחקרים הרפואיים העדכניים שנערכו בשנים האחרונות מוכיחים מעבר לכל ספק כי תוספי מזון משחקים תפקיד מרכזי בשמירה על האיזון התזונתי שלנו. לצערנו, הערך התזונתי של המזון הרגיל שלנו הולך ופוחת בצורה עקבית לאורך השנים עקב העיבוד הרב שעובר המזון שלנו, וכבר היום מוסיפים למזונות רבים שאנחנו צורכים תוספי תזונה, כמו הויטמנים למשל.

הירידה בערך התזונתי מביאה אותנו למצב גופני של מחסור במרכיבים חיוניים ומשום כך קיים צורך לקבלם מתוספי מזון שונים.

תוספי מזון הם למעשה כינוי שמכיל בתוכו ערב רב של מוצרים. ישנם לא מעט תוספי מזון מעל גבי המדפים שווקים. מומלץ להתייעץ עם רופא המשפחה או עם יועצי תזונה על מנת לבנות תכנית מסודרת ונכונה של צריכת תוספי מזון.

השם תוספי מזון מטעה, שכן לא מדובר רק על תוספי מזון, אלא גם על תוספים לשתייה המגיעים בצורת אבקה.

טיפים לרכישת התוספים

מומלץ לבדוק היטב כל תוסף מזון ולקנות רק את אלו שמצוין עליהם שהם מאושרים. לא כל תוסף הוא בהכרח חיוני ובהכרח מתאים לנו ולכן יש לבדוק מלכתחילה אם אנו זקוקוים לו. מלבד הייעוץ המקצועי יש לקחת בחשבון גם אספקטים של פיקוח כשרות. לרוב תוספים של מזון בפיקוח בד"ץ הם אלו שהכי בטוח להשתמש בהם.