מתכונים טבעוניים

עודכן ב- 03/11/2016, 11:14
במבט מבחוץ הכנה של מתכונים טבעוניים יכולה להישמע כמו משהו מסובך. בפועל, זה אפילו יותר קל מלהכין מזון שאיננו טבעוני זה מתחיל מזה שחושבים שלטבעונים אין מה לאכול, אחר כך מכריזים שזה נורא מסובך, באמצע טוענים שזה מחייב לעמוד כל היום במטבח ושורת המחץ בדרך כלל קובעת שלהיות טבעוני זה פשוט נורא יקר.
טבעוניות נהנות יותר "המבורגר" עדשים וקינואה ניוקי בטטה מתובל

הרבה דעות קדומות שמאחוריהן בלבול, דיס-אינפורמציה ואפילו חששות – ומעט מאד אמת. הגיע הזמן לנפץ כמה מיתוסים על הכנת מתכונים טבעוניים ולהסביר למה זה בעצם קל, כיף וממש טעים.

לקבלת הצעת מחיר ממומחה בתחום:

שאני אעמוד כל היום במטבח? גם מי שאוהב לבשל, לרוב יעדיף מתכונים מהירים ופשוטים שתמיד מצליחים, על פני מתכונים מרובי שלבים ומרכיבים (לא כולל שבתות וחגים, כמובן). מתכונים טבעוניים בהחלט עונים על ההגדרה – רוב חומרי הגלם (ירקות, פירות, דגנים) מתבשלים הרבה יותר מהר ממוצרים אחרים מן החי, הרבה מהקטניות אינן דורשות השרייה או בישול ממושך (מי אמר עדשים?) ולא חסרים מוצרי פטנט שמקצרים תהליכים, כמו קפואים של ירקות וקטניות. את הפסטה, אגב, מבשלים גם בגרסה הטבעונית בדיוק אותו מספר דקות.

יקר להכין מתכונים טבעוניים? ממש לא. למי שמתפרע עם מוצרים מיוחדים מחנויות טבע יקרות או מחליט לעבור לתזונה אורגנית, צפוי אולי חשבון גבוה יותר. אבל מי שאוכל מזון טבעוני ממוצע, מגוון, טרי ובריא, צפויה הפתעה לטובה. גם אם פה ושם יש מוצרים יקרים יותר, כמו חלב צמחי או אגוזים – רוב המוצרים (אורז, פסטה, עדשים, חומוס, ירקות, פירות) יהיו זולים משמעותית מלקנות בשר, דגים או גבינות. גם כשאוכלים בחוץ, אגב, המנות הטבעוניות בדרך כלל יהיו המנות היותר זולות.

איפה אני אמצא את כל המוצרים המיוחדים? זהו, שממש לא צריך לקנות מוצרים מיוחדים כדי להכין מתכונים טבעוניים מוצלחים, טעימים ומזינים. רוב חומרי הגלם מבוססים על המצאי המוכר מהסופר הסטנדרטי. פה ושם יש מוצרים משלימים שאפשר להוסיף, אבל הם ממש לא פריטי חובה במזווה הטבעוני המצוי. טבעונים בהחלט עושים את הקניות שלהם במרכולים הרגילים ולאו דווקא בחנויות טבע.

מהתשובות האלה ודאי כבר הבנתם שגם יהיה לכם מספיק מה לאכול – חומרי הגלם מן החי הם בסופו של דבר ספורים, לעומת העושר האדיר של מוצרים מן הצומח שאפשר להכין ולאכול. מגוון המתכונים הטבעוניים ברשת רק הולך וגדל, ומחומרי הגלם הנהדרים שיש אפשר להכין אינסוף סוגים של מנות: ממרחים, ראשונות, עיקריות, מרקים, סלטים, מאפים, לחמים וכמובן גם קינוחים וממתקים טעימים על טהרת הצומח.