דיאטה

עודכן ב- 08/01/2014, 9:52
דיאטה היא תהליך שמטרתו ירידה במשקל ושינוי אורח החיים. מחקרים רבים בתחום הבריאות והתזונה הראו כי שמירה על אורח חיים נכון מבחינת אכילה ושמירה על אכילה מאוזנת של אספקת כל המרכיבים שהגוף צריך יחד עם שמירה על כמויות ואיכות המזון משפרת את איכות החיים ותורמת להימנעות ממחלות שונות. קראו ולמדו איך לשמור על אורך חיים בריא יותר בעזרת הדיאטה.
שומרים על הגזרה בעזרת הדיאטה נמנעים ממזון מהיר המכיל כמויות של שמן

השיטות לשמירה על דיאטה נכונה הן רבות וניתן היום למצוא שיטות הפרדת מזונות, שיטות תזונה מאוזנת, שיטות כמילה ממרכיבים מסוימים ועוד. מרבית השיטות מתבססות על מחקרים וניסויים שנעשו בתחום הדיאטה והראו אחוזי הצלחה מסוימים בקרב נבדקים שדבקו בשיטות אכילה שונות. להלן כמה מהשיטות הפופולאריות ביותר היום המטיחות ירידה במשקל ושמירה על המשקל החדש לאורך זמן.

לקבלת הצעת מחיר ממומחה בתחום:

דיאטת שלוש השעות

אחת השיטות הנפוצות שצברה תאוצה בשנים האחרונות היא שיטת דיאטה של שלוש השעות. בבסיסה של שיטה זו, אכילה של מנות קטנות מאוד בכל שלוש שעות על מנת לאפשר לקצב חילוף החומרים להתגבר על ידי עבודה של הגוף בעיכול תמידי של המזון. השיטה מבוססת על תורתו של ראול רודריגז שסחף אחריו מאות מאמינים בשיטה לאורך השנים והיא עברה שינויים והתאמות בקרב האוכלוסייה הישראלית שמיישמת את השיטה במסגרות שקבוצות תמיכה לדיאטה או דיאטניות אישיות.

גמילה מסוכר ומגלוטן

טרנד חדש ופופולארי מאוד בקרב מבקשי הדיאטה הוא טרנד הגמילה מהסוכר והגלוטן. שיטה זו מבסיסה שוללת את הצורך של הגוף בסוכרים וגלוטן ומטיפה לחיים ללא גלוטן את סוכר כלל תוך שימוש במרכיבים ותחליפים. דיאטה של גמילה מסוכר וגלוטן מניבה תוצאות מהר יחסית וניתן לראות דוגמאות רבות לאנשים שירדו במשקל בצורה ניכרת הודות להימנעות מוחלטת של סוכר וגלוטן ושימוש בתחליפים.

דיאטת חלבונים

סוג נוסף שנמצא כבר שנים רבות בתחום היא דיאטת חלבונים או בשמה האחר הדיאטה של ד"ר אטקינס. דיאטה זו גורסת כי הפחמימות הופכות לשומנים בצורה כמעט מידית וגורמות לתחושת רעב תמידית תוך עלייה של רמות הסוכר בגוף ולכן על מנת לרזות בצורה משמעותית וקלה יש להימנע לחלוטין מאכילת פחמימות ולצרוך חלבונים וירקות על כל הצורות שלהן. לדיאטה וותיקה זו גרסאות רבות וניתן לראות תוצאות מהירות, אבל לא שמירה על המשקל החדש לאורך זמן.

לסיכום, דיאטה היא נושא שמעסיק את מרבית האנשים הבוגרים הודות לצורך לשמור על איכות חיים וגוף בריא ומאוזן. בין אם הבחירה היא בשיטה המאוזנת או בשיטת דיאטת חלבונים בלבד, התמדה היא הסוד לכל אחת מהשיטות.