ציוד רפואי

עודכן ב- 08/05/2014, 16:16
שוק הציוד הרפואי מתפתח במהירות במקביל להתפתחות המחקר הרפואי. בישראל, בה תחומי הרפואה והטכנולוגיה העילית (הייטק) מפותחים במיוחד, השוק מפותח אף יותר.
גם כיסא גניקולוגי הוא סוג ציוד רפואי

ציוד רפואי הוא תחום שהולך וגדל תודות לפיתוחים בעולם הטכנולוגיה. ציוד רפואי זה כבר לא רק מזרקים ואינפוזיות כי אם מכשור חשמלי מתקדם גון סורקים וגלאים שונים. כיום נמצא השוק בתנופת פיתוח עצומה שפירותיה נחשבו מדע בדיוני לפני שנים אחדות.

לקבלת הצעת מחיר ממומחה בתחום:

כיום נהוג לחלק את כל התחום הרחב של ציוד רפואי לסטנדרטי, מתקדם וייעודי. גם תעשיית ההי טק מגלה יותר ויותר מעורבות בתחום. מי שמצליח לפתח עד תום ציוד חדיש וייחודי בתחום הרפואי למעשה מחזיר לעצמו את ההשקעה ומביא לעצמו ולמשקיעים תשואה של אלפי אחוזים. הביקוש עבור ציוד חדש לעולם לא ייעלם שכן כל העת מתגלים מצבי חולי ודרישות חדשות. כמו כן מחקרים חדשים מגלים דרכי טיפול חדשות, בכל פעם שיש מחקר פורץ דרך, מיד מתעורר הצורך לבנות מערכי טיפול שמתבססים עלין.

הדרך לעושר עוצרת ב- FDA

ישנם כיום מספר הולך וגדל של חברות סטארט אפ שמתמקדות בפיתוח של ציוד רפואי מתקדם וייחודי. אמנם על מנת לשווק ציוד רפואי חדש יש צורך באישורים של רשויות הבריאות האמריקאיות, ובראשן מנהל המזון והתרופות האמריקני ה-FDA, אבל הסיכון מצדיק את עצמו אל מול התשואה שמובטחת למי שיצליח לעמוד בדרישות ובתקנים המחמירים.

ציוד רפואי יכול לשנות את איכות חיינו בעיקר עבור אלו מאיתנו שאינם בקו הבריאות. כמו כן חשוב לשים לב בעת השימוש בכל סוג של ציוד רפואי כי הוא אכן עומד בתקנים השונים. ציוד רפואי לא תקני יכול במקום לשפר את הבריאות להזיק לה. במקרה של ספק ולו הקטן ביותר באשר לתקינות המכשירים, יש להימנע מהשימוש בהם.

החידושים מפחיתים את הלחץ בבתי החולים

בזכות השיפורים הטכנולוגיים הרבים יש כיום ציוד רפואי שניתן להרחיק ממוקדי השירות הקלאסיים. ציוד רפואי נייד הופך להיות יותר ויותר זמין ונפוץ בקרב שכבות גדלות והולכות מאוכלוסיית החולים. הציוד גם מסייע להקל בעומסים על המרכזים הרפואיים. כך שציוד שפעם היה ניתן להשיג אך ורק בבתי החולים כיום כבר זמין בקופות החולים ובמרפאות האזוריות.