מחלות מקצוע

עודכן ב- 23/06/2016, 16:58
רבים אינם יודעים את ההבדלים בין מחלת מקצוע לתאונת עבודה ועל האופן בו יש לפעול במקרה של פגיעות אילו. מאמר זה יפרט איך לנהוג במקרים אילו על מנת להצליח.
מחלות מקצוע הן נושא לא פשוט המצריך ייעוץ

מהי תאונת עבודה?

תאונת עבודה היא פגיעה של אדם כתוצאה ישירה של פעילות שנדרשה ממנו עקב עבודתו כולל ההגעה לעבודה והחזרה ממנה הביתה.

לקבלת הצעת מחיר ממומחה בתחום:

מהי מחלת מקצוע?

מחלת מקצוע היא מחלה אשר אדם לקה בה כתוצאה מחשיפה ממושכת לחומרים או לרעש במקום העבודה באופן שהנזק המצטבר גרם להופעתה של המחלה.

כיצד לפעול במקרה של פגיעה בתאונת עבודה?

יש להגיש תביעה באמצעות עורך דין מחלות מקצוע לתשלום דמי פגיעה והודעה על פגיעה בעבודה. דמי הפגיעה משמשים כפיצוי בגין אובדן הכנסה - לכל היותר 92 יום מיום הפגיעה.

במידה ותביעתך הוכרה יש להגיש תביעה לקצבת נכות.

זימון לוועדה רפואית חיצונית. הנך רשאי להגיע עם נציג מטעמך (עו"ד או קרוב משפחה למשל. שם תתבקש לעבור בדיקה רפואית כדי לאבחן ולקבוע את דרגת הנכות. יש להביא מסמכים רפואיים. אם הוועדה תקבע כי מצבך הרפואי טרם התגבש, תקבע נכות זמנית.

אם נקבעה נכות זמנית נמוכה ממאה אחוז אך אינך מסוגל לעבוד בשום עבודה אפשר להגיש תביעת "נכה נזקק". ועדה ו תוכל לתת לך נכות זמנית בשיעור של מאה אחוז אך רק עד לארבעה חודשים.

ניתן לערער בפני הוועדה הרפואית לעררים על תוצאות הוועדה תוך שלושים ימים מקבלת ההודעה על החלטת הוועדה הרפואית. גם למוסד לביטוח לאומי יש זכות לערער על החלטת הוועדה. יש לקחת בחשבון כי החלטת וועדת הערעורים הינה סופית.

במקרה של החמרה במצב הרפואי וקביעת דרגת נכות תמידית שמורה לך הזכות לבקש בדיקה נוספת של מצבך הרפואי, אחרי שישה חודשים מיום הקביעה האחרונה. לצורך זה יש להצטייד בתעודה רפואית מרופא מוסמך של קופת החולים, לפיה מצבך הרפואי הוחמר עקב פגיעתך בעבודה.