גמילה מהימורים

עודכן ב- 15/03/2013, 12:41
גמילה מהימורים היא תהליך פסיכולוגי מורכב, שמטרתו להחזיר למכור ולבני משפחתו את השליטה על הכסף ועל החיים.
מצב מסוכן המצריך עזרה מקצועית

אחת הדרכים הרווחות ביותר להרוויח כסף מהר היא באמצעות הימורים. הבעיה הגדולה עם הימורים, היא העובדה שאנשים רבין עלולים להתמכר אליהם, ממש כפי שיש אנשים שמכורים לסיגריות או לסמים. חשוב להבין כי אדם שמכור להימורים חייב לעבור גמילה מהימורים אם הוא באמת רוצה להשתקם. את הגמילה מהימורים אפשר לעשות במקומות שונים, כך שמומלץ מאוד להתעמק בתחום בעת הצורך.

לקבלת הצעת מחיר ממומחה בתחום:

למרות שלא כל האנשים מבינים זאת, גמילה מהימורים לעיתים יכולה ממש להציל את החיים, כפי שגמילה מסמים יכולה לעשות זאת. הגמילה מהימורים, כמו גם גמילות אחרות, היא אינה פשוטה, ומדובר על תהליך מורכב שרצוי לעשות אותו בעזרת אדם מומחה שמלווה את התהליך.

במהלך הגמילה מהימורים, אשר אפשר לעשות במקומות שונים, עוברים הנגמלים טיפולים שונים, אישיים וקבוצתיים. חשוב להבין כי הגמילה מהימורים יכולה לעיתים להציל את העתיד של משפחות שלמות, כי יש הרבה אנשים שלא עברו גמילה מהימורים, והם הגיעו למצב שהמשפחה שלהם התפרקה כתוצאה מההתמכרות הקשה והחובות הכבדים הנלווים אליה.

כמו בהרבה מקרים אחרים של התמכרות, גם כאשר מדובר על התמכרות להימורים, לסביבת המתמכר יש אחריות לא קטנה. לאדם שסובל מהתמכרות, בין אם מדובר על התמכרות להימורים או על התמכרות לסמים, קשה מאוד לראות שהוא מכור, וגם אם הוא הצליח לראות את זה, קשה לו להודות בכך ולבקש עזרה.

בדיוק בנקודה הזו נכנסים החברים וקרובי המשפחה, כי רק הם יכולים לעזור למכור להבין כי מומלץ לו לקבל עזרה בגמילה מהימורים, ויפה שעה אחת קודם. על כל אדם שמכיר מישהו שמכור להימורים מוטלת אחריות כבדה, להפנות את המכור לטיפול או להפנות את תשומת ליבה של משפחתו לבעיה.