מטפלים סיעודיים

עודכן ב- 28/06/2016, 14:50
פעמים רבות, אנשים מבוגרים או כל אוכלוסייה אחרת, הזקוקה לסיוע, נתקלים בבעיה, כאשר הם רוצים לפנות לעזרה. בכתבה הבאה תוכלו להכיר את "עולם המטפלים הסיעודיים", אשר עשויים לתת מענה.
טיפול סיעודי צמוד

לעיתים, אין לאנשים מבוגרים או חולים אלה ילדים או שהם אינם יכולים להעניק להם את הטיפול הצמוד לו הם זקוקים. חשוב לדאוג, שההורים יקבלו את הטיפול המתאים להם ביותר מכל בחינה שהיא. ראשית, יש לזהות את הצרכים האישיים של כל מטופל ושל בני משפחתו וכך להתאים עבורו טיפול הולם ויעיל.

לקבלת הצעת מחיר ממומחה בתחום:

מרבית הקשישים סובלים ממגבלות בניידות, חוסר הבנה ובהירות, בעיות זיכרון, כמו גם מגבלות פיזיות, המקשות עליהם את התפקוד היום-יומי. כאן נכנסים לתמונה המטפלים הסיעודיים. יש לתת לכל לקוח יחס אישי, בהתאם לצרכיו ולמידת המגבלות שלו. גם במקרה בו המטופל מאושפז בבית החולים או מתגורר בדיור מוגן, ניתן לשכור שירותי מטפל סיעודי או אחות פרטית, למען ישהו איתו בחדרו, ישגיחו עליו ויעדכנו אתכם במצבו ובדברי הצוות הרפואי באופן שוטף. שירות זה ניתן להזמין למספר שעות בודדות או לפרקי זמן ארוכים יותר בהתראה של 24 שעות מראש.

חשוב מאוד, שהמטפל/ת שמגיעים- מיומנים, מנוסים, אחראיים ומסורים לעבודתם. כדאי לוודא שהם הוכשרו למתן שירות אישי, השגחה, ניקיון, היגיינה וסיוע הולם למטופל הסיעודי, תוך מימוש ערכי כבוד ושמירה על פרטיות המטופל. עבודת המטפל אינה קלה ופשוטה, הן מבחינה פיזית והן מבחינה נפשית. לכן, יש לגבות את המטפלים בצוות עובדים סוציאליים מקצועי תומך, שילווה אותם, ייעץ להם וייתן מענה לכל שאלה או בעיה. רצוי שהצוות יעביר סדנאות וריענון נהלים אחת לתקופה וישמור על כשירות המטפלים, וכמו כן, יטה להם אוזן קשבת ויסייע בעתות קשיים ועומס רגשי רב, על מנת לתת להם את הכלים להתמודד עם המצוקות האישיות שלהם כחלק מתפקידם המסור.

אין ספק, כי אחד הדברים החשובים הם שמטפל הסיעודי יהיה מסור וייתן את כל כולו לעבודה, יתמוך במטופל, יתרום להקלה במצבו ובמגבלותיו וישלים את החסר כדי הצורך. תפקיד המטפל הוא עבודת קודש, המשפרת באופן משמעותי את איכות החיים של האנשים היקרים ביותר.