בתי אבות לעצמאיים

עודכן ב- 29/10/2015, 17:30
עם העלייה בתוחלת החיים, התעוררה דרישה לפתרונות מגורים המציעים למבוגרים עצמאיים איכות חיים גבוהה. במאמר זה נסקור את ההתאמה ואת השגרה בבתי אבות מסוג זה.
בבית אבות - עושים פעילויות!

אם בעבר המעבר אל בית האבות הביא עמו צער, כיום המצב כבר שונה לחלוטין. המבוגרים ממתינים בקוצר רוח לרגע בו יוכלו לעבור אל מסגרות דיור מוגן וליהנות מאיכות חיים גבוהה במתחם. בתי אבות לעצמאיים מיועדים לאותם מבוגרים אשר מבקשים לעצמם השגחה תוך שמירת עצמאותם. הצוות המטפל בבית האבות מספק סיוע נפשי ורפואי ללא טיפולים סיעודיים או השגחה אישית צמודה.

לקבלת הצעת מחיר ממומחה בתחום:

יום שגרתי בבית אבות עצמאי

את הבוקר פותחים הדיירים בארוחת בוקר משותפת בחדר האוכל או בארוחה אישית בחדרם הפרטי. מיד לאחר ארוחת הבוקר אפשר יהיה לבקר בחדר הכושר, להשתתף בשיעור כושר או לבלות כמה שעות על שפת הבריכה. לקראת שעת הצהריים תוגש ארוחה נוספת ותהיינה פעילויות יצירה, הפעלות חברתיות או אפשרות לבלות עם המשפחה והחברים במתחם. שעות הערב יביאו את ארוחת הערב ופעילויות נוספות. הפעילות החברתית היא יתרון משמעותי. בדידות מעיקה מאוד על מבוגרים בגיל השלישי ומהווה מקור ראשי לתחלואה. בתי אבות לעצמאיים מאפשרים לדיירים ליהנות מאיכות חיים גבוהה, להכיר חברים חדשים אשר מזדהים עם כל הקשיים שלהם ולגלות מחדש תחביבים, עושר תרבותי ותחומי עניין חדשים.

התאמה לבתי דיור לעצמאיים

רגע לפני ההרשמה לבית האבות חשוב לבחון את ההתאמה למקום. בתי אבות לעצמאיים מיועדים למבוגרים אשר מסוגלים להתנייד בעצמם ולבצע ללא עזרה פעילויות יומיום. קיימים מתחמים אשר משלבים גם מגורים של מבוגרים סיעודיים במחלקה נפרדת. אך לרוב, ההפרדה היא כמעט מלאה. סיור במקום יאפשר לכם להתרשם מהשירותים החברתיים, הטיפול האישי ותנאי המגורים. אל הסיור כדאי לצאת יחד עם בני משפחה נוספים במטרה לקבל דעות נוספת ולקבל החלטה שקולה. המעבר לבית האבות הוא צעד משמעותי בכל שלב.