בית אבות לנכי נפש

עודכן ב- 29/10/2015, 17:29
התפרצותן של מחלות נפש נפוצות בקרב אוכלוסיית הגיל השלישי. מהו בית אבות לנכי נפש ומי זקוק לבתי אבות מסוג זה? על כך ועוד בשורות הבאות.
התאמת בית האבות לצרכי האוכלוסיה השוהה בו היא בין הדברים החשובים ביותר בבחירת בית האבות

מאפייני אוכלוסיית הגיל השלישי

אוכלוסיית הגיל השלישי מאופיינת במספר קטגוריות המעידות על מצבם הבריאותי, הפיזי והנפשי כאחד. בין יתר הקטגוריות המאפיינות את אוכלוסיית הגיל השלישי תמצאו:

לקבלת הצעת מחיר ממומחה בתחום:

קשישים עצמאיים

קשישים אלו מתפקדים באופן עצמאי ואינם זקוקים לסיוע לצרכי ביצוע פעולות יומיומיות.

תשושים

קשיש המוגדר כתשוש הינו קשיש המתקשה בביצוע פעולות יומיומיות שגרתיות, לרבות, רחצה, הכנת אוכל, חוסר שליטה או שליטה חלקית על הסוגרים, ישיבה וקימה, התפשטות או פעולות הלבשה.

סיעודיים

קשישים אלו סובלים ממחלות בריאותיות כאלו ואחרות, וכתוצאה מכך הם זקוקים לסיוע תמידי בביצוע פעולות שגרתיות יומיומית, וכמו כן, זקוק להשגחה וטיפול קבוע.

תשושי נפש

קשישים אלו סובלים ברוב המקרים מאלצהיימר או מחלות דמנציה דומות המקשות עליהם להגיע לצלילות ולכדי ביצוע פעולות שגרתיות. קשישים אלו זקוקים ברוב המקרים להשגחה מסביב לשעון.

נכי נפש

קשישים אלו הינם קשישים אשר אובחן אצלם התפרצות של מחלת נפש כזו או אחרת. בחלק מהמקרים מדובר בקשישים עצמאיים, ובחלק מהמקרים מדובר בקשישים תשושים. קשישים אלו אינם מסוכנים לסביבה אך הם זקוקים למסגרת טיפולית המתמקדת הן בביצוע פעולות שגרתיות והן במחלת הנפש ממנה הם סובלים.

בתי אבות לנכי נפש- מה זה בכלל?

בית אבות לנכי נפש היא למעשה מסגרת טיפולית המעמידה לרשות הקשיש נכה הנפש את כל הצרכים הטיפוליים, הן ברמת העזרה לקיום פעולות יומיומיות, והן לצרכי טיפול במחלת הנפש. מסגרות אלו מיועדות לקשישים עצמאיים או קשישים תשושים, המסוגלים לתפקד באופן מלא או חלקי במהלך היומיום. בתי אבות לנכי נפש מהווים מעין מסגרת חברתית- טיפולית, המעודדת את הקשיש להתגבר על המצוקות והבעיות הנפשיות התוקפות אותו מעת לעת, וכמו כן, מאפשרת לקשיש להתמודד עם הבושה והריחוק החברתי המאפיין קשישים שאינם נמצאים במסגרת הראויה להם.