מדרסים ביומכניים

עודכן ב- 08/01/2014, 17:13
מדוע אנו זקוקים למדרסים? מהם אותם המדרסים הביומכניים? איך נדע אם אנו זקוקים למדרסים? כל השאלות האלו מקבלות מענה במאמר הבא
מדרסים ביומכניים- לבריאות הגב והברכיים סבסוד המדרס על ידי קופות החולים.

מדרסים ביומכניים הם חלקים נפרדים מהנעל אשר כל תמצית תפקידם היא לתמוך בכף רגלכם. מיקום המדרסים הוא מעל סוליית הנעל ולרוב כשקניתם נעל חדשה גם קיבלתם מדרס איתה. כפי שוודאי ידעתם, מדרסים הם אינם ליופי, הם נמצאים כאן בשביל לשמור על בריאותנו, הם בולמים את הזעזועים שהנעל מקבלת בדריכה והם מייצבים את גופנו.

לקבלת הצעת מחיר ממומחה בתחום:

למה משמשים מדרסים?

מדרסים משמשים בעיקר לסובלים מבעיות יציבה, גב, וכאבי ברכיים וירכיים. עם זאת, מדרסים ביומכניים יתאימו לרוב האנשים, שכן הם עוזרים ביציבה ובתמיכה בכפות הרגליים- הבסיס עליו ניצב גופנו.

רוב המוצרים הנמצאים היום על המדף, אינם איכותיים כיוון שהמוצר אינו אישי. יש צורך בבדיקה מקיפה, מדידה של כף הרגל, התאמה החומרים לה בהתאם לצורתה ולבעיות גופניות, ומוצר בחנות לרוב לא יתאים לנו. כשם שאנו לא קונים משקפיים ללא בדיקת ראייה, כך לא נקנה מדרסים ללא התאמה שלהם לכף רגלנו.

איך נדע להתאים מדרסים ביומכניים? כפות הרגליים מאופיינות לפי צורת ה"קשת" בכף הרגל. אצל רובנו לא תתעורר בעיה מיוחדת, והקשת תהיה סטנדרטית. אך מה קורה במצב של פלטפוס (קשת נמוכה) או במצב נדיר יותר של קשת גבוהה? כאן יש צורך מיוחד בהתאמה אישית של מדרסים, שכן בלעדיהם הלקוח יסבול כאב מיותר ועלול להיגרר לבעיות רפואיות בעתיד כתוצאה מהזנחת הבעיה.

כיצד מתאימים עבורך את המדרס?

כשתחליטו להתאים מדרסים ביומכניים, דעו שישנם ארבעה שלבים לתהליך: הראשון הוא כמובן בדיקה של כף הרגל. השני הוא דגימתה. בשלב השלישי נקבע מהו סוג המדרס המתאים ומאילו חומרים רצוי שיהיה מורכב. וזהו- בניית המדרס המתאים על ידי היצרן.

אז קיבלתם מדרס המתאים לכם, עכשיו בדקו זאת פעם נוספת. צאו להליכה או לריצה עם המדרס החדש ותדעו מיד אם המדרס הוא בשבילכם. זכרו לעשות זאת בהדרגה, בהתחלה כמה דקות של הליכה אחר כך קצת יותר וכך הלאה. משרד הבריאות פרסם דוח המראה שמחצית האוכלוסייה בסופו של דבר תזדקק למדרסים בשלב כזה או אחר לכן שימו לב, שוק המדרסים בארץ הוא לא האמין שבשוקים. היזהרו מחיקויים, זו לא עוד קלישאה.