כאבי צוואר

עודכן ב- 30/07/2015, 16:28
הצוואר הוא אחד האיברים החשובים ביותר בגופנו. מסיבה זו אין זה פלא כי כאשר הוא כואב עלינו להתייחס לכך בכובד ראש ולא להתעלם. מדוע הצוואר כה חשוב?
ידיעת חשיבות הצוואר והסיבות לכאביו מסייעת להימנע מכאבים אלו

מהם תפקודי הצוואר?

הצוואר הוא איבר בית להרבה מבנים אנטומיים חשובים וחיוניים לאדם בשל תפקודם הקריטי. מערכת הנשימה, מערכת ההזנה, עברות בו והוא גם מהווה איבר מקשר בין עמוד השדרה לגולגולת. הצוואר מסייע להזין את המוח בדם וחמצן באמצעו כלי הדם שעוברים דרכו . אין סיבה להניח כי פגיעה בצוואר תכלול בהכרח נזקים למערכות הללו אך בכל זאת אין להתעלם מכאבים בצוואר.

לקבלת הצעת מחיר ממומחה בתחום:

כיצד נפגע הצוואר?

ישנו מגוון רחב של פגיעות מהן עשוי לסבול הצוואר. נעמוד על העיקריות שבהן

פגיעה יבשה

כמו כל איבר אחר בגופנו גם הצוואר יכול להיפגע מגורמים שונים כגון תאונת דרכים, נפילה פתאומית, דחיפה חזקה או טלטול פתאומי של הראש. תנועות לא צפויות אלה עלולות למתוח את שרירי הצוואר ולגרום לכאבים חדים שיצריכו את קיבוע הראש למשך התאוששות השרירים ואולי אף טיפול נוסף.

דלקות

מפרק הצוואר עלול לסבול מדלקת פרקים סטנדרטית. התסמינים הם על פי רוב כאבים חדים בצוואר ותחושת דקירות בצוואר. הטיפול הוא על פי רוב תרופות אנטי דלקתיות.

פריצת דיסק

חוליות הצוואר מופרדות אלה מאלה באמצעות דיסקים המווסתים את תנועת הצוואר. הסחוס שבין הדסקיות האלה הולך ונשחק עם השנים ואז החוליות מתקרבות אלה לאלה והחיכוך ביניהן גורם לנזק ולכאב.

שימוש יתר

שימוש יתר בשריר הצוואר הנובע למשל מעבודה ממושכת עם מחשב או בהייה מרובה בטלוויזיה עלול לגרום להתעייפות השרירים וקושי מבינתם להמשיך ולתמוך בצוואר. הדבר גורם למתח ולחץ על שרירי הצוואר.

כיפוף מתמשך של הצוואר

שינה על כרית לא טובה יכולה להביא למצב סטטי לא תקין של הצוואר. מה שעלול להביא לכאבי צוואר ממושכים ואי נוחות גדולה.