כאבי ברכיים

עודכן ב- 29/07/2015, 17:28
אנשים רבים סובלים מכאבי ברכיים ואין זה פלא כי מדובר בתלונה מספר אחת בקרב בני 50 ומעלה. מהם הגורמים לכאבי ברכיים?
כאבי ברכיים נפוצים מאוד ומצויים אצל כמעט כל בני ה50+

הגורמים לכאבי ברכיים

שחיקת סחוס

הסיבה העיקרית בגינה אנו נחוש כאב בברכיים היא שחיקת הסחוס של הברך. שחיקת הסחוס הינה תהליך מתדרדר ולכן מרגע האבחון מומלץ לקחת את הנושא ברצינות וליישם המלצות שימנעו מן המצב להידרדר עוד. ישנן 4 דרגות שונות של שחיקת סחוס והאבחון מתבצע באמצעות רנטגן.

לקבלת הצעת מחיר ממומחה בתחום:

משקל עודף

הברך חשופה לעומסים רבים במהלך חיינו. במידה ואנו סובלים ממשקל עודף יש לקחת בחשבון כי הברך סופגת את כל פעולה שלנו בצורה חריפה יותר הודות למשקל העודף שלנו. 3. ניוון – ניוון של הברך מתרחש כאשר אנו לא מקפידים להשתמש בברכיים מספיק ואז הן נחלשות ויכולתן להתמודד עם העומסים הולכת ומדלדלת.

הפרשת נוזל סינוביאלי

מאחורי מפרק הברך נמצאת קופסית הסינוביום. חומר המשמש כשמן המקטין חיכוך של הסחוסים. פגיעה בברך תגרום לקופסית להפריש כמות מוגזמת של נוזל סינוביאלי, על מנת לפצות על חוסר החיכוך וזה יכול לגרום להתנפחות במפרק.

פציעה מקומית

פגיעות במפרק הברך הנובעת ממכה חדה, פעילות שגויה, תאונות ספורט מכל סוג שהוא. לעיתים תיתכן התאוששות לרמת 100 אחוז באופן ספונטני אך לעיתים יש צורך בטיפול.

ברך נוקשה

אי שימוש במפרק מוביל להידלדלות שרירי הברך והעומס מכביד על מפרק הברך בלבד. כתוצאה מכך מתבצע גם דלדול צפיפות העצם (אוסטיאופורוזיס) אשר יכולה להופיע כעבור חודש בלבד מתחילת הסימפטומים.

קרע במיניסקוס

גם זו בעיה שכיחה למדי הגורמת לכאבי ברכיים. המיניסקוס, הוא רצועה אלסטית, פנימית וחיצונית למפרק הברך. תפקידה לבלום את הזעזועים ולייצב את הברך. עם הזמן המיניסקוס מאבד את הגמישות ועלול להיקרע ואז מופיעים כאבים.

ישנם גורמים רבים לכאבי ברכיים וחשוב מאוד לאבחן את הסיבה לכאב על מנת שניתן יהיה להתאים טיפול נכון ויעיל.