טיולי אופניים

עודכן ב- 18/03/2013, 16:36
אוויר צלול, רוח קרירה ומשפחה אהובה- טיולי אופניים למשפחות הם הדבר החם בתחום הנופש בארץ. בשבת, בחג או ביום חופשי, למדו איך יוצאים לטיול אופניים משפחתי, גם אם אין לכם אופניים.
חוויה מגבשת חשוב להתאים את תוואי הטיול לגיל הילדים

ארגון טיולי אופניים יכול להוות משימה מאתגרת במיוחד. על מנת לארגן טיול למשפחות חשוב לקחת בחשבון את כל טווח הגילאים של המשפחות המשתתפות. המטרה הראשונית היא לגרום לכל המשפחה הנאה צרופה מהחוויה.

לקבלת הצעת מחיר ממומחה בתחום:

הארגון הוא רק חלק אחד מהמשימה. החלק השני והעיקרי זה ההוצאה לפועל. על מנת לתפעל בצורה יעילה את הטיולים, יש צורך בהרבה ניסיון הן באופניים, הן בטיולים והן במשפחות. היעדר ידע מספיק באחד משלושת התחומים הנ"ל פוגע במקצועיות של נותן השירות. טיולי משפחות במהותם הם טיולים שמתחשבים תמיד בטווח הגילאים הקטן ביותר. כשזה מגיע לטיולי אופניים, יש צורך גם להתאים את האופניים ואת מסלול הרכיבה כך שלא יהיה קשה מדי עבור הילדים.

בכל רחבי הארץ יש כיום מגוון של מסלולים שמותאמים במיוחד עבור טיולי אופניים למשפחות. ברוב המקרים, הטיולים כוללים מסלולים עם הרבה תחנות למנוחה ומספר אטרקציות שמפוזרות לאורכם. העונות המומלצות הם אביב והסתיו כמובן. מן הסתם גם בחורף ובקיץ ניתן לקיים טיולים אלא שאז מזג האוויר הרבה פחות ידידותי.

איך מתאימים מסלול למשפחה?

טיולי אופניים למשפחות הם דרך מהנה על מנת להפעיל את המשפחה ולהעניק לה חוויה מגבשת. מצידן של המשפחות, חשוב רק לוודא שדרגת הקושי של הטיולים השונים תואמת את היכולות של כל הילדים. ללא התאמה של המסלול ליכולת של כלל המשפחה החוויה יכולה להפוך מחוויה מהנה למטלה מעיקה.

טיולי אופניים למשפחות הפכו למאוד נפוצים בשנים האחרונות. מספר הולך וגדל של משפחות מגלה את ההנאה הצרופה שבנטילת חלק בכל אותם טיולים שמתרחשים בכל שבת. בכל שבת יש מספר רב של טיולים אשר פתוחים לקהל הרחב. משפחות שלמות מתארגנות ומגיעות על מנת לקחת חלק בחוויה.

השכרת אופניים

כיום כבר יש שירותים של השכרת אופניים על מנת לסייע ליותר משפחות לקחת חלק בטיולים. הטיול בחיק הטבע על גבי אופניים הינו חוויה מאתגרת ומגבשת לכל משפחה באשר היא. פרט שולי אבל חשוב, הוא להצטייד מבעוד מועד בכל חלקי החילוף הנחוצים למקרים של פנצ'רים ושאר קלקולים. היכולת לתקן תקלות בזמן אמת בשטח חשובה מאוד על מנת להבטיח את ההתנהלות השוטפת של הטיול וההנאה ממנו.