אופניים לילדים

עודכן ב- 24/04/2017, 9:36
כאשר אנו כהורים עומדים בפני רכישת אופניים לילדים, חשבו לדעת מהם הם היתרונות ההתפתחותיים הקשורים לשימוש באופניים בקרב ילדים? מאיזה גיל מומלץ לאפשר לילדיכם לרכב על אופניים? על כך ועוד בשורות הבאות.
ילד לומד לרכב על אופניים אופניים על גלגלי עזר לילדים

השימוש באופניים בקרב ילדים מקנה להם מגוון נרחב של יתרונות התפתחותיים לצד הגברת הביטחון העצמי מעצם חווית השימוש. בין יתר היתרונות ההתפתחותיים הטמונים מעצם השימוש באופניים אצל ילדים תמצאו:
• פיתוח הקואורדינציה
• פיתוח מיומנויות של שיווי משקל
• פיתוח יכולות מוטוריות
ועוד.

לקבלת הצעת מחיר ממומחה בתחום:

אופניים לילדים - מאיזה גיל זה מומלץ?

מחקרים רבים בתחום ההתפתחותי בקרב ילדים ממליצים על שימוש באופני דחיפה כבר בגיל צעיר מאוד. אופני הדחיפה הן אופניים ללא מערכת דיווש, כאשר פעולת הזזת האופניים מתבצעת על ידי שימוש ברגליים על גבי הקרקע.

אופני הדחיפה הן אופניים המומלצים לילדים מגיל שנתיים, והן למעשה מאפשרות לילדיכם לרכוש מיומנויות איזון, שווי משקל וקואורדינציה. כמו כן, השימוש באופני הדחיפה יאפשרו לכם להקנות לילדיכם ערכים חשובים בתחומי הבטיחות בכלל ובתחום הבטיחות הדרכים בפרט.

אופני ילדים - שלבי ההתפתחות

כיום, תוכלו למצוא יותר ויותר מוצרי תלת אופן רב תכליתיים המאפשרים לכם להקנות לילדיכם את כל היתרונות המוטוריים המופיעים לעיל. בשלב הראשון מומלץ לרכוש טיולון לתינוקות המגיע כיחידה אחת עם אופני תלת אופן. טיולון זה ירגיל את ילדיכם לצורתו של האופן מגיל שישה חודשים.

בשלב השני, ניתן לנתק מאופני תלת האופן את ידית ההיגוי המשמשת כחלק מהטיולון. ניתוק זה מתבצע בגילאי 15 עד 18 חודש, והוא מאפשר לילדיכם לרכוש מיומנויות של איזון ושיווי משקל. בשלב הבא המתרחב בסביבות גיל שנתיים, מומלץ לעבור ממוצרי התלת אופן אל מוצרי אופני הדחיפהריצה.

מוצרים אלו מיוצרים משלדה מתכתית, כידון נוח לאחיזה, מושבים מתכווננים בהתאם לגובה הילד וגלגלי גומי איכותיים. השימוש במוצרי אופני הדחיפהריצה מתאפשרת באמצעות שימוש בתנועת רגליים של הילד, וכפועל יוצא מכך, הילד רוכש מיומנויות מוטוריות בזכות יכולות שיווי המשקל והיציבות.