טיולי אתגר

עודכן ב- 20/07/2015, 19:12
העולם מלא במקומות קסומים שמחכים לשטוף לכם את העיניים, להיכנס לכם אל הריאות ולהיחרט בזכרונכם. כיצד מתכננים טיול אתגרי קסום? גלו במאמר הבא
ישראל מציעה מסלולים מגוונים ליווי עד קצה העולם למנהלים ולעובדים להשתכר מהאוויר הצלול

אם אתם מכורים לריגושים, וגם אם אתם אוהבים את השגרה, טיולי אתגר יכולים להפיח בכם רוח חיים חדשה. טיולי אתגר הנם מאמץ פיזי ששכר נפשי בצידו, שהרי הגוף והנפש קשורים ומחוברים - "נפש בריאה בגוף בריא".

לקבלת הצעת מחיר ממומחה בתחום:

סוגי הטיולים

ישנם סוגים רבים ומגוונים של טיולי אתגר ואפשר לשלב כמה מהם יחדיו. כדאי להתאים את רמת הקושי של טיולי האתגר ליכולת הפיזית העכשווית של המטיילים, במיוחד כשמדובר בחיק המשפחה או בטיולי אתגר בקבוצות קטנות. ברור שבשביל טראק בהרי ההימלאיה נחוץ כושר גופני טוב במיוחד כדי לעמוד בקשיי טיפוס הרים לגובה רב, אך גם אם אתם קצת חורקים אין זאת אומרת שטיולי אתגר הם בשבילכם מחוץ לתחום. ישנם סוגים שונים של אתגרים וחלק מהאתגר הוא להפתיע את עצמכם ולגלות שאתם אכן יכולים.

טיולי אתגר אינם חייבים להיות מבצע הירואי בסדר גודל של חציית ההימלאיה, שהיא אכן טיול אתגרי ביותר. ישנם מחוזות רבים קרובים יותר פיזית המציבים אתגרים קלים יותר, במיוחד בארצנו הקטנטונת. טיולי אתגר יכולים להיות הליכה בערוצי נחל מסולעים ותלולים, שיט קיאקים באיזור הירדן, גלישת סנפלינג מגובה רב במדבר יהודה, או במצפה רמון, הליכה בשביל חוצה ישראל החוצה את הארץ מצפונה לדרומה, רכיבה ממושכת על אופניים, סקי מים וסקי שלג, גלשני רוח, צלילה במפרץ אילת אל אוצרות האלמוגים המרהיבים ועוד כיד הדמיון הטובה.

טיולי אתגר יכולים להיות שילוב של כמה אתגרים, ככל שטיולי אתגר מתוכננים ומאורגנים יותר בקפדנות כך הם מצליחים יותר.

טיולי אתגר מחוץ לארץ

אף שהארץ היא כר נרחב לטיולי אתגר, רבים מעדיפים טיולי אתגר הרחק בניכר, שם הדשא ירוק יותר, לדעתם. העולם אכן מלא נופים מהממים ומרתקים המתאימים לטיולי אתגר, ומה שמושך בעיקר את המטיילים זו תחושת הניתוק מהמוכר והשבלוני והכרות עם ארצות זרות ואקזוטיות.

טיולי אתגר פופולאריים מאד בקרב צעירים שזה עתה סיימו את הצבא ולפני שהם מתחייבים לאורח חיים של לימודים ועבודה, הם חורשים את הודו, את תאילנד, נפאל, ניוזינלנד ואמריקה. אם בזאת חשקה נפשכם, ישנן חברות רבות המציעות טיולי אתגר מודרכים על פני הגלובוס והם גם ידאגו לכל הסידורים הטכניים עבורכם.

גם אם אתם יוצאים לטיולי אתגר עצמאיים כדאי להיעזר בהצעות והכוונות של חברות טיולים שיש להם ניסיון רב, ומומלץ לסדר ביטוח רפואי שכולל גם חילוץ מהשטח בעת מצוקה.