טיולים למשפחה

עודכן ב- 06/07/2013, 22:34
טיולים משפחתיים- האלבום המשפחתי של כולנו מלא בתמונות שלהם, כך גם השיחות סביב שולחן האוכל. במאמר זה יובאו עצות מפתח לתכנון טיול משפחתי מוצלח.
זכרונות לכל החיים

טיולים למשפחה הם לא תמיד פרויקט פשוט, אך הם תמיד אירוע בלתי נשכח. כל אחד זוכר טיולים משפחתיים שאליהם יצא עם משפחתו, ויודע להעיד כי מדובר באירועים שגיבשו את המשפחה כולה. בין אם מדובר בטיולים לחו"ל או סתם טיולים בסופי השבוע – כל אחד מאלה משאיר עלינו את חותמו, וקשה לדמיין את הילדות שלנו בלי אירועים אלה.

לקבלת הצעת מחיר ממומחה בתחום:

לא פשוט כמו שההורים שלנו גרמו לזה להיראות

כאשר מגיעים לבגרות ומעוניינים לארגן טיול משפחתי או קבוצתי, מגלים כי העבודה אינה פשוטה כמו שההורים שלנו גרמו לה להיראות. טיולים משפחתיים כוללים בראש ובראשונה ארגון נכון של זמן, מציאת אטרקציות מתאימות עבור כל בני המשפחה, מציאת מסלולי טיולים שמתאימים לכולם מבלי לעייף מצד אחד, אך גם מבלי לשעמם מהצד השני. כל אחת מההגדרות הללו דורשת תכנון מוקפד, וחיפושים מקיפים ברשת. עם זאת, לפני שאתם מרימים ידיים – קחו כמה טיפים בנוגע לתכנון טיול נכון – בארץ או בחו"ל.

אם אתם מארגנים טיולים למשפחה, מומלץ לרמות קצת ולגשת לסוכנות נסיעות. אין זה אומר כי עליכם להיעזר באנשי מכירות או בסוכני נסיעות. המטרה היא קודם כל להתרשם מהייעדים המומלצים על ידי סוכנויות נסיעות. שיחה עם סוכן נסיעות בנוגע ליעדים המקובלים עבור משפחות יכולה לחסוך לכם המון כאב ראש בבחירת יעד הטיול.

לאחר שבחרתם יעד עבור הטיול, קבעו כמה ימים אתם מעוניינים לבלות בטיול. שימו לב, כי היום הראשון והאחרון לרוב אינם עומדים בציפיות. הכוונה היא, שהימים הראשונים והאחרונים במהלך טיולים משפחתיים לרוב מתבזבזים על המון תיאומים, יציאה מהחדר, אריזה וכו', ועל כן אין טעם לדחוס בימים אלה אטרקציות רבות.

כיצד בוחרים אטרקציות?

לאחר שהחלטתם על משך הטיול, הגיע הזמן לבחור את האטרקציות לטיול. נסו לחשוב על איכות ולא על כמות. שימו לב, כי מומלץ לעשות רק מסלול הליכה אחד בנוסף לביקור במוזיאון או במקום סגור ומסודר. הסיבה היא, שבישראל האקלים חם מאוד, ולכן טיולים עלולים להיות מתישים עבור חלקנו אם נבלה את כל הזמן בחוץ. נסו לגוון בין סוגי אטרקציות שמתבצעות בחוץ לבין אלו שמתבצעות בפנים.

כאמור, ביקור בסוכנות נסיעות יכול לסייע לכם להחליט המון פרטים בנוגע לתכנון טיולים. נסו לדבר עם משפחות שביצעו טיולים לאחרונה. כמו כן, פורומים בנושא טיולים יכולים להיות הכתובת הנכונה להתחיל את החיפוש אחר המסלול המושלם.