חו"ל

עודכן ב- 24/02/2015, 10:32
החלטתם לצאת לחופשה מפנקת בחו"ל? זה הרגע לשבת ולחשוב מה כדאי לקחת איתכם ומה כדאי לדעת לפני שאתם יוצאים לנפוש. ריכזנו עבורכם מגוון של טיפים והמלצות.
את תשכחו מהפרטים הקטנים, כדי שתוכלו להירגע באמת

רגע לפני החופשה - דברים שחשוב לדעת!

עונת החופשות לחו"ל כבר בפתח, וזה הזמן להתעדכן במספר דברים שאתם חייבים לדעת רגע לפני העלייה למטוס או ההפלגה באוניה. בשורות הבאות ריכזנו עבורכם מספר טיפים שתמיד טוב לזכור ולהכין רגע לפני החופשה הבאה בחו"ל.

לקבלת הצעת מחיר ממומחה בתחום:

כסף ומסמכים

אין זה משנה מהו יעד החופשה אליו אתם נוסעים, הקפידו שיהיה ברשותכם סכום כסף מסוים של המטבע המקומי, עוד טרם הגיעכם אל היעד. זכרו - המרת כספים בשדות התעופה היא יקרה יותר לרוב ולכן איננה משתלמת.

הקפידו להחזיק את סכומי הכסף שברשותכם (מזומן, שיקים, כרטיסי אשראי וכו) במספר תיקים.

צלמו מראש את כל הניירת הקשורה לחופשה שלכם, לרבות, כרטיסים, עותק של הדרכון, שוברי הזמנות של בתי המלון בהם אתם עתידים להשתכן במהלך החופשה וכו.

הבריאות מעל הכול

במזוודה או בתרמיל העיקרי שלכם הקפידו לארוז ערכת עזרה ראשונה הכוללת בין היתר: תרופות אישיות במידה ואתם צורכים כאלה, פדי גזה, תחבושת אישית, פולידין, פלסטרים, כדורים נגד כאב, וזלין לשפתיים וכדומה.

הקפידו להתחסן בכל החיסונים המומלצים בהתאם ליעד אליו אתם נוסעים.

הרבו בשתיית מים לפני הטיסה או ההפלגה - שתיית מים בטרם הטיסה תפחית את תחושת הג'ט- לג ואת הסחרחורות במידה ואתם מפליגים. זכרו - הקפידו להסתובב לאורך כל הטיול עם בקבוק מים אישי. במידה ואתם נוסעים ליעדים פחות סטריליים, מומלץ להצטייד בכדורי כלור המבצעים פעולת חיטוי למי השתייה.

טיפים כלליים

למדו מספר מילים בסיסיות בשפת המקום אליו אתם נוסעים. שימוש בשיחון יעזור לכם להסתדר בצורה טובה יותר במקומות בהם לא תושבי המקום לא נוהגים לדבר באנגלית.

בטרם הנסיעה בדקו באיזה זרם חשמלי עושים שימוש ביעד אליו אתם נוסעים, והקפידו להצטייד במתאמי הטענה תואמים.

הקפידו להניח מדבקות זיהוי הכוללות את שמכם המלא באנגלית ומספר הדרכון על גבי מוצרי חשמל ואלקטרוניקה (מחשבים, טאבלטים, מצלמות וכו).

מומלץ לארוז מגבת רחצה, מגבת חוף ומצעי מיטה.

כאשר אתם מגיעים למלון בו אתם משתכנים, הקפידו לקחת איתכם כרטיס ביקור הנושא את שם המלון וכתובתו. כרטיס ביקור זה ישמש אתכם למקרה בו תשכחו את כתובת המלון או שמו, פשוט הציגו אותו לנהג המונית או לעוברי האורח והם יובילו אתכם אל היעד.

התעדכנו מהו מזג האוויר הצפוי במהלך הטיול שלכם, והקפידו לשאת איתכם בגדים בהתאם. כמו כן, מומלץ לארוז צעיף ארוך (שאל) שיכסה ויחמם אתכם במהלך הנסיעה וברגעים קרירים במהלך הטיול.