פינוי בינוי

עודכן ב- 06/03/2014, 16:48
בזמן האחרון אנו שומעים הרבה על פרויקטים של פינוי בינוי. מהם פרויקטים אלו וכיצד הם משפיעים על חיינו? על כך ועל דברים נוספים מתחום הפינוי בינוי במאמר הבא.
הליך של פינוי בינוי הוא הליך בו בתים חדשים נבנים על מבנים ישנים שהורדו

פרויקטים של פינוי בינוי הם פרויקטים שבמסגרת שלהם ניתן לשדרג שכונות ישנות שהמבנים בהן במצב לא טוב. מטרת הפרויקטים הללו היא לקחת אזורים ירודים מבחינה כלכלית וחברתית ולשפר את רמת החיים בהם עבור התושבים. במסגרת פרויקטים אלו כל הדיירים של הבניין או השכונה מועברים למקום אחר בזמן שחברות בניה הורסות את המבנים הישנים ובונות במקומם מבנים חדשים.

לקבלת הצעת מחיר ממומחה בתחום:

כיצד פרויקטי פינוי בינוי עובדים?

על מנת שמהלך של פינוי בינוי יהיה משתלם כלכלית יש צורך לתמרץ הן את הקבלנים הלוקחים על עצמם פרויקטים כאלו והן את הדיירים. כדי לעשות זאת המדינה מאפשרת למבנים החדשים להיות גבוהים יותר ולהכיל יותר דירות ואף מציעה לתושבים הקלות שונות במיסוי כגון פטור מהיטל השבחה וכו'. יחד עם זאת עדיין זה תפקידו של הקבלן למצוא את הדרך להציע לדיירים תמריצים מספקים כדי שירצו במהלך. מלבד בנייה מודרנית בסטנדרט גבוה ניתן לבנות במבנים החדשים יותר קומות כך שמתאפשר לקבלן להרחיב את הדירות החדשות, לבנות דירות חדשות אשר הרווח ממכירתן יכסה את הוצאות הפרויקט, את תשלום השכירות עבור כל הדיירים שהועברו למקום אחר וישאיר לו רווח נאה על העבודה שלו. העירייה מרוויחה שכונה חדשה ומודרנית ותדמית משופרת של העיר שלה.

למרות הפוטנציאל לרווח עבור כולם, פרויקטים אלו אינם כה פשוטים לביצוע משום שדרושה הסכמה של כל הדיירים לתוכנית, לעיתים ישנם דיירים המתנגדים לתוכנית בשל הקושי לבצע מעבר דירה למספר שנים (למשל קשישים אשר רגילים לדירתם הישנה ואינם מעוניינים בדירה חדשה).

במידה ואתם שוקלים לבצע פרויקט פינוי בינוי במתחם שבו אתם גרים צרו קשר עם עורך דין המתמחה בתחום פינוי בינוי אשר יוכל לעזור לקשר אתכם עם חברת בניה איכותית ולסייע לכם להעריך את הכדאיות הכלכלית מבחינתכם.