הדולר

עודכן ב- 16/04/2014, 12:11
מהם האירועים המשפיעים על שערו היציג של הדולר האמריקאי וכיצד מתבצע חיזוי שער הדולר? כל מה שצריך לדעת על שער הדולר בכתבה שלפניכם.
שער הדולר הקובע גם את גורלו של השקל מושפע מאירועים רבים אשר חשוב להכירם

מטבע הדולר נחשב מאז ומתמיד לאחד המטבעות החשובים ביותר בכלכלה העולמית, וכל זאת עם קשר או בלי קשר לעליות או לירידות בערכו של המטבע מסביב לעולם. כמו כל מטבע חוץ אחר, גם שער הדולר משתנה לאורך כל שעות היממה, וניגוד לעבר, כיום ניתן לצפות באופן מיידי בתנודתיות של שער הדולר באמצעות עדכונים שוטפים ברשת האינטרנט.

לקבלת הצעת מחיר ממומחה בתחום:

שער הדולר ובנק ישראל

בנק ישראל הוא הגוף העומד מאחורי קביעת שער הדולר, והוא מפרסם אחת ליום את שער הדולר, אף על פי שבמהלך היום שערו של הדולר עלול להשתנות בהתאם לעסקאות מכירה וקנייה המתבצעות באותו היום. בנק ישראל קובע את שער הדולר על פי ממוצע מסחר בכל הקשור לקנייה או מכירה של דולרים באותו יום. נתוני המכירה והקנייה מוזנים על ידי הבנקים השונים העוסקים בפעילות מט"ח במהלך היום.

שער הדולר ואירועים מסביב לעולם

אף על פי חולשתו של מטבע הדולר בשנים האחרונות, בשל המשבר הכלכלי שפקד את ארצות הברית בסוף שנת 2008, מטבע זה ממשיך להוות את אחד המטבעות החשובים והמרכזיים ביותר בתחום פעילות המסחר במטבע חוץ ברחבי העולם.

כמטבע מוביל וחשוב בכלכלה העולמית, מטבע הדולר מושפע באופן מיידי ממגמות שונות המתרחשות מסביב לעולם בכל רגע נתון. מגמות כגון: מתיחות פוליטית, איומים ביטחוניים, אסונות טבע, משברים כלכליים, או לחילופין, צמיחה כלכלית, משפיעות באופן מיידי על עלייה או ירידה בערך המטבע.

חיזוי המטבע

כניסת רשת האינטרנט אל תוך חיינו השפיעה במידה ניכרת על תוצאות החיזוי בכל הנוגע לקביעת שערו היציג של הדולר. כיום, יותר ויותר אנליסטים ובתי השקעות מפרסמים את תחזיותיהם בנוגע לתנודותיו של מטבע הדולר. הערכות החיזוי מבוססות בין היתר על מודלים כלכליים כאלו ואחרים ועל התייחסות נקודתית לאירועים פוליטיים, חברתיים או כלכליים העלולים להתרחש ברחבי העולם בתקופה הקרובה.