הכנה למבחני מיון

עודכן ב- 09/01/2014, 18:12
מבחני המיון הם תהליך ארוך ומתיש אך מעסיקים רבים בוחרים לערוך אותם ולכן כדאי ומומלץ להיערך לכך. כל מה שרציתם לדעת על הכנה למבחני מיון.
הכנה למבחני מיון יכולה להיות מה שיקבע בין אם תתקבל לעבודה או לא

בעבר הסתפקו מעסיקים בהתרשמות כללית מראיון עבודה עם מועמדים כדי לבחור את המועמד המתאים לתפקיד ואם אמנם גם היום ישנם המסתפקים בכך הרי שפלח זה באוכלוסיית המעסיקים איננו מעיד על הכלל. כמו תחומים רבים אחרים גם תחום המיון לתעסוקה עבר התמקצעות רצינית אשר מטרתה למסד את תחום המיון ולאפשר למעסיקים ידע רב יותר על המועמדים שהם מראיינים בטרם יתקבלו לעבודה. מדובר במערכת סינון משומנת היטב אשר מי שלא מכיר אותה עלול להישאר מאחור וחבל.

לקבלת הצעת מחיר ממומחה בתחום:

מה כוללת הכנה למבחני מיון?

למעשה ההכנה למבחני המיון מנסה להיות דומה ככל הניתן למבחני המיון עצמם והניסיון לייצר סימולציה מלאה של מבחני המיון הביא ליצירתם של ארבעה שלבים עיקריים בהכנה למבחני המיון. השלב הראשון מורכב ממבחנים פסיכו טכניים. בדומה למבחני המיון, מבחנים פסיכו טכניים מנסים לאמוד את הכישורים המחשבתיים של המועמד ובראשם הערכת האינטליגנציה, ידע כללי, יכולות לוגיות, מבחנים מתמטיים ומבחני זיכרון. בהמשך יבחנו המועמדים במבחנים פסיכולוגים שונים שתפקידם לאמוד את היכולות לעבוד בקבוצה בשיתוף פעולה, להפגין מנהיגות, להתמודד עם לחצים וכן מבחנים אישיותיים שונים. חשוב לדעת כי במידה ואתם מזומנים למכון מיון יש לכם ניסיון אחד להצליח בבחינה שכן לאחר מכן לא תוכלו לגשת לאותו מכון לפחות במשך שנתיים בשל היכרות עם המבדקים. לכן חשוב להצליח בפעם הראשונה וכדי להצליח בפעם הזו חשוב להיערך היטב מראש באמצעות קורס הכנה אשר יעניק לכם את הסימולציות הקרובות ביותר למצב האמיתי.

אם כן קורס הכנה למבחני מיון ייתן לכם את הכלים להתקדם ולהצליח ולהשיג את היתרון האסטרטגי על פני הבחור או הבחורה היושבים לידכם. ולפעמים, יתרון קטן זה כל מה שצריך. שיהיה לכולם בהצלחה.