הכוונה מקצועית

עודכן ב- 09/01/2014, 18:30
מקום העבודה שלנו משפיע מאוד על מקום המגורים שלנו, על השעות בהן אנחנו מבלים עם אהובינו ועל רמת החיים' לכן חשוב להעזר במקצוענים לפני בחירת מקצוע חדש.
מצאו את העבודה בה תיהיו מאושרים עזרה מקצועית- המפתח להצלחה

בחירת מקצוע זאת החלטה מאוד חשובה בחייו של כל אחד ואחת מאיתנו. מבחירת מקצוע נגזרים מקום המגורים, רמת הכנסה וסגנון החיים. כלומר, הליך בחירת המקצוע משפיע למעשה על כך מכלול חיינו.

לקבלת הצעת מחיר ממומחה בתחום:

בנוסף, חשוב לזכור כי בחירת מקצוע מתרחשת מספר פעמים במהלך חיינו. בניגוד לעבר, בו הייתה בחירת המקצוע מתבצעת רק פעם בחיים, כיום כבר נהוג להחליף מקצוע בממוצע כל עשר שנים. ישנם מכונים שמסייעים למחפשים לצלוח את התהליך הבחירה על ידי מתן כלים וייעוץ. ככל שההבחנה של אותם מכונים מקצועית יותר, כך מובטחת לנו הצלחה גדולה יותר במקצוע שנבחר. היכולת להתאים בין הרצוי למצוי, בין הכישרון הטבעי לצרכי השוק וכדומה, היא הדבר שמכוני ההכוונה התעסוקתית המקצועיים מתמחים בו.

המכונים השונים שמציעים את השירות בעת בחירת מקצוע מעסיקים צוות שלם של יועצים. צוות סטנדרטי שמסייע בעת בחירת מקצוע כולל פסיכולוגים תעסוקתיים, מאבחנים גרפולוגיים ומאבחנים פסיכוטכניים.

בחירת מקצוע יכולה לסייע לנו להתחיל ברגל ימין את מסלול הקריירה שלנו. מי שבעת מעמד בחירת המקצוע בוחר החלטה שגויה יכול בנקל להסיט את חייו לדרך חתחתים מבחינה תעסוקתית. בחירת מקצוע זאת נקודה קריטית שיכולה למנף ולהזניק את הקריירה קדימה או לתקוע אותה ולהשיבה לאחור.

החלפת מקצוע בממוצע כל עשר שנים נחשב כיום לסטנדרט המקובל והנפוץ ביותר. חשוב לציין שלא בהכרח חייבים להחליף מקצוע אלא ניתן גם רק להחליף תפקידים, בעיקר אם מדובר בתחום ההי טק ובמשרות מקצועיות שדורשות הכשרה נקודתית.

אנשים רבים לא מודעים לחשיבות קבלת סיוע בעת בחירת מקצוע. סוגיות אגו וכבוד עצמי גורמות לאנשים לוותר על קבלת עזרה מקצועית ובכך גורמות קושי מיותר. לעיתים חולפות שנים רבות עד ששבים לנקודה בקריירה שבה שוב ניתן לבצע בחירת מקצוע, ולכן חשוב לקבל מגוון של חוות דעת בטרם ההחלטה.

אמנם ניתן ונהוג כיום להחליף קריירה מספר פעמים בחיים, אבל למה לבזבז זמן יקר על מקצוע שבדיעבד יכולנו לדעת מראש כי הוא איננו מיועד לנו ולאופי הייחודי שלנו ?