דיני נזיקין

עודכן ב- 14/04/2015, 12:33
המסלול המשפטי שמאפשר לכם לקבלת פיצוי על נזק גוף או רכוש שנגרם לכם על ידי צד שלישי – מהם דיני נזיקין? מתי ניתן ליישם אותם ולמי פונים לצורך הגשת תביעת נזיקין?
אדם יושב ואוחז בראשו לאחר תאונת דרכים שבה נפגע רכבו עובד בניין אוחז בגבו וסובל מכאבים חזקים כתוצאה מעבודתו

דיני נזיקין הם מכלול של חוקים בתחום המשפט האזרחי (ולא הפלילי) המיועדים להעניק לאדם שנגרם לו נזק גוף או נזק לרכוש, לתבוע את הפיצוי מגורם הנזק. בניגוד לדיני חוזים העוסקים בנזק שעלול להיגרם במהלך התקשרות בהסכמה, דיני נזיקין עוסקים במצבים של נזק הנגרם באופן לא רצוני כמו תאונה, רשלנות, לשון הרע, תקיפה וכדומה.

לקבלת הצעת מחיר ממומחה בתחום:

הליך אזרחי העומד בפני עצמו

את הדינים העוסקים בנזיקין תוכלו ליישם בכל מקרה שנגרם לכם נזק כלשהו לגוף או לרכוש, בין שהנזק נגרם באירוע פלילי ובין שלאו. את תביעת הנזיקין תוכלו להגיש ללא קשר להליך פלילי אשר מתקיים, אם מתקיים, במקביל, ואת הפיצוי המגיע לכם יקבע השופט על פי תביעתכם וללא קשר להליך פלילי מקביל כלשהו. דינים אלה מאפשרים לכם לקבל פיצויים בהיקפים גדולים מאוד בהתאם לנזק שנגרם לכם, וליכולת להוכיח את הנזק.

קבלת פיצוי כספי על נזק נוכחי ועתידי

במסגרת הוכחת הנזק יהיה עליכם להסביר כיצד סכום כסף אותו אתם תובעים מהגורם המזיק, צפוי לסייע לכם בשיקום, או במזעור הנזק. כך למשל, במידה ובעקבות האירוע נפלתם למשכבכם, אתם צפויים להזדקק לשירותי סיעוד ומכשור מתאים, שסכום הפיצוי בתביעה אמור לממן בדיוק אותם. כמו כן, ניתן לשלב בתביעה עוגמת נפש, אובדן כושר עבודה והשתכרות וכל פגיעה נוכחית ועתידית שנגרמה לכם בעקבות האירוע.

שכירת עורך דין המתמחה בתחום של דיני נזיקין

תביעת נזיקין מוגשת על ידי עורך דין המתמחה בתחום של דיני נזיקין, ויודע לבנות את תיק התביעה, לרבות גיבוש סכום התביעה והוכחת הנזק הנדרשת לצורך זכייה בתביעה. תוכלו למצוא עורך דין נזיקין בלשכת עורכי הדין ובמדריכים השונים, אם כי תמיד כדאי לבצע את הבחירה על פי המלצות אישיות ומקצועיות.