בדיקת פוליגרף

עודכן ב- 21/01/2014, 17:18
במאמר זה תחשפו לכלי בו משתמשות יותר ויותר חברות במגזר הפרטי והציבורי- הפוליגרף. ככה בודקים היום אמינות.
מכשיר הפוליגרף- רושם מדדים גופניים שונים

לצערנו, העולם אינו מושלם ואנשים רבים משקרים בנוגע לנושאים שונים. מכיוון שלעתים האמת חשובה לנו מאוד, אנו זקוקים לכלי עזר אשר יסייע לנו לגלות מתי אנשים משקרים ומתי הם דוברי אמת. למזלנו, לשם כך הומצאו בדיקות פוליגרף, המהוות כלי עזר חשוב ביותר באיתור שקרים ובחשיפת אמיתות.

לקבלת הצעת מחיר ממומחה בתחום:

מי משתמש בבדיקה?

בדיקות פוליגרף הינן אמצעי חשוב ביותר עבור אנשים ומוסדות רבים, שכן בדיקות אלה נחשבות אמינות למדי. אמנם אמינותן של בדיקות פוליגרף מוטלת בספק והן אינן קבילות מבחינה משפטית, וזאת מפני שהן אינן תמיד מדויקות ואי אפשר לבסס עליהן גזר דין. אך הן אמינות יחסית, וניתן לבסס עליהן השערה חזקה למדי בנוגע לכנותו של אדם.

בדיקות פוליגרף אמנם אינן קבילות מבחינה משפטית, אך המשטרה עושה בהן שימוש לעתים בכדי לסייע בחקירות שונות, אם כי השימוש בפוליגרף תלוי בהסכמתו ובהתנדבותו של הנבדק. בדיקות פוליגרף משמשות גופים רבים אחרים בכדי לקבוע את אמינותו של אדם, כגון בעת מבחני קבלה ליחידות מסוימות במשרד הביטחון. בנוסף, מעסיקים עשויים להשתמש במבחנים כגון בדיקות פוליגרף בכדי לוודא כי הם שוכרים לעבודה אדם אמין וכן.

מהו מכשיר הפוליגרף וכיצד הוא עובד?

מכשיר הפוליגרף הינו למעשה מכשיר המוצמד לגופו של אדם ומודד אלמנטים כגון דופק, קצב נשימה והזעה. בדיקות הפוליגרף מתבססות על הרעיון כי כאשר אדם משקר, גופו נמצא במתח מסוים וכתוצאה מכך, הדופק וקצב הנשימה נעשים מהירים יותר, וישנה הזעת יתר. הבדיקה נקראת על ידי מומחים, והם קובעים האם האדם משקר בנושא מסוים, דובר אמת או שלא ניתן לקבוע כי התוצאות אינן חד משמעיות.

יש צורך בביצוע בדיקות פוליגרף כאשר כנותו של אדם חשובה ביותר לגורלו האישי או לגורלם של אחרים. כאשר ישנה שאלה מוסרית על הפרק, בדיקות פוליגרף יכולות לסייע בקביעת חפותו או אשמתו של אדם בעיני החברה. בנוסף, בדיקות פוליגרף יכולות לשמש בעת חקירת עדים אשר עשויים לשקר בכדי להגן על פושעים.

הבדיקה- פופלארית גם בשוק הפרטי

בדיקות פוליגרף מספקות שירות חשוב עבור מעסיקים ומוסדות בעת קבלת עובדים לעבודה או במקרים של חשדות, שכן הן מסייעות לקבוע מי אמין ומי אינו אמין. במקרים בהם בוצעה עבירה על התקנות במקום העבודה, בדיקות פוליגרף מסייעות לקבוע מי האשם ומי ראוי לפיטורין, ובכך הן מגינות על החפים מפשע מפני האשמות בלתי הוגנות.

אם אתם מעוניינים לערוך בדיקות פוליגרף באופן פרטי, עליכם לדאוג להזמנת איש מקצוע העוסק בכך. רק איש מקצוע יכול לבצע בדיקות פוליגרף אמינות וראויות, ולכן אל לכם לנסות לבצע זאת בעצמכם. מכשיר הפוליגרף הינו יקר מאוד, ולא מומלץ לרכושו ולהפעילו ללא עזרה מקצועית. לכן, תוכלו להיעזר באחד מאנשי המקצוע הרבים המציעים שירות זה ולזכות בבדיקה אמינה.