אסטרטגיה

עודכן ב- 16/07/2014, 19:12
אם גם לכם יש עסק אבל אין לכם אסטרטגיה עסקית, רצוי שתעברו על המאמר הבא המכיל את כל מה שחשוב לדעת על אסטרטגיה עסקית בעסק שלך!
שינוי קטן באסטרטגיה יכול להעלות כל גרף! אחרי פגישה אחת עם חברת ייעוץ אסטרטגי, מיד תדעו האם בחרתם נכון או לא

מהי אסטרטגיה?

אסטרטגיה היא הדרך שבה כל עסק, חברה או ארגון בוחרים לפעול ולהתנהל בהתאם לעצמם מול סביבתם. אסטרטגיה עסקית באה לטובת העסק ומטרתה לקדם אותו כמה שיותר מול המתחרים שמסביב. בסופו של דבר, כל עסק שבחר ביועץ אסטרטגי ופעל לפי שלבי התכנון מצא את עצמו במקום טוב יותר מאשר היה בעבר. נשמע טוב? זה עוד לא הסוף... האסטרטגיה בנויה בצורה כזו שבראש ובראשונה מציבים מטרה ורק לאחר שהמטרה ברורה מתחילים לפעול בהדרגתיות עד השגתה!

לקבלת הצעת מחיר ממומחה בתחום:

אסטרטגיה עסקית - לפנות לאנשים הנכונים:

כאשר רוצים לתכנן אסטרטגיה עסקית, חשוב לעשות זאת בליווי צמוד של המומחים בתחום על מנת שנבטיח שאנו עושים זאת בצורה מקצועית ונכונה. יחד עם זאת, חשוב לדעת שלא פונים לכל אחד המציג את עצמו כיועץ אסטרטגי מהסיבה שיש לא מעט חובבנים בתחום ועדיף להימנע מתכנון לקוי שלא יוביל לתוצאות הרצויות. וודאו כי ליועץ שבחרתם יש ניסיון וכי הוא מקצועי בתחומו.

שלבי התכנון של האסטרטגיה:

לאחר שבחרתם יועץ מקצועי, מתחילה העבודה האמתית. ראשית, היועץ האסטרטגי בוחן היטב את סוג העסק, משווה אותו מול המתחרים ומתחיל לתכנן מהלך שייצור בידול מעסקים דומים ומתחרים והובלה בעלויות העסק אל מול אחרים. הצעד הראשון הוא לדעת בבירור לאן רוצים לשאוף, כלומר, מהו החזון, מהי המטרה אליה אנו רוצים להגיע. שנית, מתחילים לבנות יחד מהלכים להגשמת המטרות והחזון. מהלכים אלו מובילים לכך שבסופו של דבר בכל פעם העסק יראה את עצמו בתהליכי שיפור עד שיגיע למטרה. אמנם, הדרך למטרה לא כל כך פשוטה והיא כוללת עבודה קשה, ונפילות ובדרך כלל זה לוקח כמה שנים. אולם אין להתייאש, זכרו שכל נפילה היא לצורך עליה ומטעויות לומדים.