משחקי חצר

עודכן ב- 16/01/2014, 17:15
למשחקים יש חשיבות עצומה על תהליך ההתפתחות של הילד, מהבחינה המוטורית, הספורטיבית והחברתית. במאמר נסקור את סוגי המשחקים, את יתרונותיהם ואת חסרונותיהם.
נדנדה- צעצוע מיתולוגי חלק חשוב מהתפתחות חברתית תקינה

בין אם מדובר על משחקי חצר בגינה הפרטית שלכם ובין אם מדובר על משחקים בגני שעשועים -למשחקי חצר חלק מרכז בתהליך ההתפתחות של הילדים שלכם – מבחינה מוטורית, מבחינה ספורטיבית ומבחינה חברותית. צעצועים ומתקנים למשחקי חצר עשויים לרוב מעץ, ממתכת או מפלסטיק.

לקבלת הצעת מחיר ממומחה בתחום:

משחקי עץ מול משחקי מתכת

משחקי חצר, אשר יהיו על בסיס מתכת הן המגלשות למשל, שגלישת וריצת הילדים עליהן דורשת עמידות וחזקה. הרבה מכם וודאי, יעדיפו לקנות משחקי חצר מברזל, כאשר מדובר על רכישה פרטית משלכם, מכיוון שמחירם של משחקים לחצר מברזל זול לרוב, מהמחירים של משחקי חצר העשויים מעץ.

יתרון אחרון לרוכשים משחקים לחצר ביתם המורכבים מפלדה מגולוונת, הוא שלא סביר שתתפתח חלודה או שיווצרו סדקים של החומר – מה שבטיחותי לילדים וכמובן – הופך אותם לקלים לניקיון. נזכיר, כי משחקים לחצר לא יציבים וכבדים, כמו אלה העשויים מעץ או ממתכת, הם מסוכנים ולכן חשוב לבדוק את יציבות המשחק.

לחילופין, משחקי חצר, אשר בנויים מעץ, בנויים על בסיס קונסטרוקציה חזקה ובדרך כלל, לכל מתקן יש גם בסיס שמייצב את המתקן. ישנה הקפדה יתרה על כך, שיהיו מוצקים ועמידים ביותר והקפדה זו אמורה לנסוך בכם ביטחון, כך שתאפשרו לילדיכם לשחק לבד.

יתרון נוסף של משחקי חצר מעץ טמון בעובדה, שהם אינם מזדעזעים מפגעי נזק האוויר צפויים, כיוון שנעשה להם טיפול מיוחד המעניק להם הגנה מרבית, השומרת על העץ. אין להתעלם מהעובדה – שהם הרבה יותר יפים למראה ממתקני המתכת.