אילוף כלבים

עודכן ב- 25/03/2014, 15:49
הבאתם כלב חדש אל התא המשפחתי ואתם רוצים לאלף אותו בהתאמה? אילוף כלבים מצריך ידע והבנה, אחרת ניתן ליצור אויב במקום חבר. מידע כללי על מהות וחשיבות האילוף.
כלב שאינו מאולף מתנהג ע"פ התנהגות אותה הוא ספג לאורך חייו

אילוף

אילוף של כלבים יכול להיות דבר פשוט, אך גם כזה שדורש ידע והבנה. הרבה אנשים נוטים לבחור כלב ע"פ האופן שהוא נתפס בעיניהם, אך מבלי באמת לעשות בדיקה מעמיקה לגבי דפוסי ההתנהגות שלו, העבר שלו והאופי שלו. כך שלאחר תקופה קצרה הם מתלוננים שהוא אינו מתאים לתא הביתי שלהם ומבקשים להיפטר ממנו. לפני שפונים לצעד שכזה, מומלץ לדעת שניתן לעשות מעשה נוסף לפני שמתייאשים, אילוף כלבים עשוי לפטור את הבעיה ועל כן ישנם מאלפים מקצועיים שניתן ואף רצוי להשתמש בשירותיהם.

לקבלת הצעת מחיר ממומחה בתחום:

מטרת האילוף

כלב שאינו מאולף מתנהג ע"פ הטבע שלו ולפי תחושת הביטחון אותה הוא ספג לאורך חייו. כך שאם בעבר הוא סבל מיחס אגרסיבי, הוא יהפוך לכזה או שיהיה מפוחד ולא מתקשר. אילוף מקצועי יכול ללמד את הכלב להתמסר את הסביבה החדשה שלו, לנהוג בהתאם לנורמות של בעליו, לפתח ביטחון ולמתן אגרסיביות. מטרת האילוף אינה להוכיח שליטה בכלב, או לגרום לו להתהפך ולהושיט יד, אלא למתן את התנהגותו ולחנכו להרגלי הסביבה החדשה שלו. אילוף כלבים נכון אינו נעשה על ידי סנקציות אלא ע"י עידוד, חיזוקים חיובים והכוונה. מטרת האילוף היא לחזק את התקשורת שבין הכלב לבעלים.

שיטות כלליות

ככול שחוקי הבית יהיו יותר ברורים ועקביים, כך הכלב יסתגל יותר מהר ובקלות, ירגיש יותר בטוח ועל כן יהיה יותר ידידותי, ממושמע ונוח. ממש כשם שלתינוק עוזרת שגרה קבועה על מנת לייצב את התנהגותו ואת ביטחונו, כך גם אצל כלב. כמו כן יש להימנע מפינוק יתר, אחרת הכלב עשוי להרגיש עודף של תשומת לב אותה הוא עשוי לנתב למקום של פינוק, תלותיות והיסטריה. ניתן לאלף לבד אך מומלץ לקבל הנחיה ראשונית מאיש מקצוע.