מדריכי רכיבה טיפולית

עודכן ב- 03/06/2015, 12:18
קורס מדריכי רכיבה פונה לכל מי שמעוניים לשלב את אהבתו לסוסים ולרכיבה אליהם בתחום טיפולי רחב ועוצמתי, במאמר נסקור מוסדות לימודים את תכני הלימוד.
רכיבה טיפולית: הרבה מעבר למה שחשבתם

טיפול ברכיבה על סוסים נחשב לייחודי וקסום אשר הוכיח את עצמו כיעיל מאד במהלך השנים. רכיבה טיפולית מושתתת על ניצול מרבי של התכונות הייחודיות לסוסים, אשר בכוחן לסייע רבות לתפקוד הבריאותי של האדם ולרווחתו הכללית. רכיבה טיפולית נמנית יחד עם שיטות טיפול תנועתי ומודרני בזכות המאפיינים המשותפים המייחדים פעילות טיפולית זו. נושאי הלימוד בתחום כוללים פיזיולוגיה, פסיכולוגיה, אנטומיה, נוירולוגיה, אורטופדיה, לקויות התפתחות, הפרעות קשב וריכוז, התפתחות הילד, הפרעות תקשורת ועוד.

לקבלת הצעת מחיר ממומחה בתחום:

מוסדות לימודים

מעבר לכך ישנם קורסים נלווים בתכנית הלימודים בנושאי תקשורת מול המטופל, שיטות התמודדות עם מצבים משתנים במהלך הטיפול, ועיצוב סביבה טיפולית. מוסדות הלימוד שמציעים קורסי הדרכת רכיבה הם: וינגייט המכללה האקדמית, סמינר הקיבוצים, מכללת כרכור, מכללת סוסים ואנשים ועוד.במהלך הלימודים ירכשו הסטודנטים ידע מעמיק בתחומים רבים כמו למשל פסיכולוגיה, וטרינריה, אנטומיה, פיזיולוגיה, טיפול בסוס, תנועת הסוס, פרזול, ריפוי בעיסוק, פיזיותרפיה, קינסיולוגיה, ציוד ואביזרים ועוד רבים.

אודות תחום הטיפול באמצעות רכיבה בישראל

טיפול ברכיבה על סוסים מיועד למי אשר סובל מבעיות פיזיות, חברתיות ורגשיות וממוגבלויות שונות. טיפול זה הינו הוליסטי ורואה בקשר שבין הנפש והגוף אלמנט מכריע השואף לאיזון מתמיד באמצעותו ניתן להגיע לריפוי שלם. טיפול באמצעות רכיבה על סוסים הוא תחום שזכה להתפתחות ותנופה ניכרת לאחרונה בישראל. כראייה לכך ניתן להבחין כי הממסד הרפואי בישראל בחר לאמץ אל חיקו את התחום ואף ממליץ למטופלים רבים לעבור טיפול ברכיבה על סוסים.

תכני לימוד

במהלך הלימודים מועברים תכנים שונים כגול טכניקות שונות לטיפול ושיקום פגועים מוטורית, תורת האימון, התמקדות בטיפול בבעיות קשב וריכוז ועוד לקויות בקרב ילדים, יחסי מטופל ומטפל לרבות כללי אתיקה מקצועית, שיווי משקל וקואורדינציה, רפואה שיקומית, אנטומיה, פיזיולוגיה ופתולוגיות שונות שניתנות לתמיכה באמצעות רכיבה טיפולית ועוד.