לימודי עיצוב אופנה

עודכן ב- 21/08/2014, 10:00
שוק עיצוב האופנה הוא שוק נחשב ותחרותי מאוד, כבר מתחילת הלימודים. מה הם לימודי עיצוב אופנה, היכן רצוי ללמוד אותם ומה צריך לעשות כדי לקבל מלגה?
פרוייקט גמר בסיום המסלול סטודנטים לעיצוב אופנה

על מנת להשתלב ולהתקדם בעולם האופנה, יש לעבור מסלול כלשהו של לימודי עיצוב אופנה, כאשר בארץ ישנם מספר מוסדות שמציעים לימודי עיצוב אופנה ברמה אקדמאית מתקדמת. כיוון שחלק ניכר מבתי האופנה ברחבי אירופה ואמריקה מקבלים לשרותיהם רק בוגרים של מוסדות מוכרים, חשוב לוודא כי אותם מסלולים שמציעים מוסדות לימוד אופנה בארץ מוכרים על ידי בתי האופנה השונים בחו"ל.

לקבלת הצעת מחיר ממומחה בתחום:

אמנם לימודי אופנה הם רק החממה וההכנה לקראת הדבר האמיתי, אבל הם המינימום ההכרחי על מנת להבין את שפת האופנה. לימודים אלו הם גם חוויה מכוננת עבור מעצבים לעתיד וזוהי ההזדמנות עבורם להביא וליצור משהו שונה ומרענן מבחינת אופנה. זאת משום שברמת השטח, קשה מאוד ליצור באופן עצמאי ללא מקורות מימון נדיבים.

מלגות

ישנם בתי אופנה שמעניקים מלגות עבור הלימודים. על מנת להגיש מועמדות למלגת לימודי אופנה, יש להתחיל ללמוד ורק לאחר מכן להגיש מועמדות. מלגות אלו מוענקות ברוב המקרים על בסיס ציונים ותיק עבודות- סטודנט שבאמתחתו תיק עבודות שמעיד על פוטנציאל, גדלים סיכוייו לקבל מלגה ללימודים.

כמובן, מוסדות לימוד רבים מעניקים מלגות למימון לימודי עיצוב אופנה לסטודנטים שמוכיחים נזקקות כלכלית.

היתרון שבניסיון

יש הרבה סטודנטים במסלולים השונים של המקצוע שמגיעים עם ניסיון מהשטח. הרבה עובדים זוטרים מבתי אופנה שונים פונים לכיוון של לימודי אופנה על מנת להשלים פערים תיאורטיים. היתרון הגדול של אותם סטודנטים הינו בכך שהם ממוקדים יותר ביחס לאלו שטרם טעמו את השטח.