לימודים אקדמיים

עודכן ב- 21/08/2014, 11:27
אם בעבר לא היה צורך הכרחי במסלול לימודים אקדמיים על מנת להתקדם בחיים ובפרט במקום העבודה ודרגת השכר, הרי שכיום פני היוצרות השתנו מקצה לקצה.
טקס סיום לימודים אקדמיים חברים ללימודים במסגרת לימודי התואר

אפשרויות קידום במסגרת מקום עבודה נחשבות כיום לכמעט בלתי אפשריות ללא הכשרה והשכלה אקדמית. בעוד בימים עברו תנאי הקבלה למקומות עבודה הסתכמו בעיקר בשתיים עשרה שנות לימוד או תעודת בגרות מלאה, הרי שכיום מועמדים שונים נדרשים במרבית מקומות התעסוקה להציג תעודה ממוסד להשכלה גבוהה- בין אם מדובר בתואר ראשון, תואר שני ותארים מתקדמים יותר, ובין אם מדובר בתעודת הסמכה למקצוע מסוים. נתונים אלו שופכים אור על כל הנושא של לימודים אקדמיים והחשיבות שלהם כתנאי הכרחי להצלחה בעתיד.

לקבלת הצעת מחיר ממומחה בתחום:

מהם לימודים אקדמיים?

לימודים אקדמיים למעשה מתייחסים לכל מסלולי הלימוד להשכלה גבוהה המעניקים בסופם הכשרה מקצועית והשכלה נרחבת יותר מזו אשר ניתנת בבתי הספר התיכוניים. מוסדות להשכלה גבוהה מזכים את הבוגרים במגוון תארים אקדמיים או בתעודות מקצועיות.

מסלולי לימוד אקדמיים מוצעים במסגרת אוניברסיטאות, מכללות וגם בבתי ספר מקצועיים כגון אקדמיות לאומנות או מוזיקה ובתי ספר מקצועיים. בדרך כלל מסלול לימוד אקדמי נפרש על מספר שנים וניתן למצוא מגוון רחב של אפשרויות לימוד מסוגים שונים.

ישנו היצע רחב מאוד של מוסדות לימוד אקדמיים, המציעים מסלולים בתחומים שונים כמו רפואה, פיזיקה, מחשבים, תקשורת, אמנות וכו'. על מנת להירשם למוסד לימוד באופן יעיל ונכון, ראשית יש לקבל החלטה מושכלת בנוגע למסלול הרצוי, ולאחר מכן לבדוק מהם תנאי הקבלה למסלול זה.

הדרישה הבסיסית של מרבית המוסדות להשכלה גבוהה כוללת תעודת בגרות מלאה וציון פסיכומטרי. תנאי הקבלה לכל חוג כשלעצמם משתנים בהתאם למוסד הנבחר, ולאלו שלא עומדים בהם לרוב ניתנת האפשרות לעבור מכינה קדם אקדמאית במטרה להימנע ממבחן פסיכומטרי נוסף או משיפור בגרויות.