מורים פרטיים

עודכן ב- 30/07/2014, 15:28
תלמידים רבים משתמשים במורים פרטיים על מנת להזניק את הישגיהם, גם אם הם גבוהים מלכתחילה. התופעה חוצה אזורים, גילאים ונושאים ומאפיינת חלק ניכר ממערכת החינוך הישראלי.
יחס אישי ותשומת לב מלאה

תלמידים רבים לא מצליחים להגיע להישגים אליהם הם מסוגלים במסגרת מערכת החינוך, מבלי לקבל עזרה מסוימת. בתי ספר מסוימים מציעים לתלמידים עזרה, תגבור, שעות עזר ותמיכה, אולם מרבית התלמידים נותרים ללא העזרה לה הם זקוקים על מנת לממש את הפוטנציאל הטמון בהם.

לקבלת הצעת מחיר ממומחה בתחום:

פנייה למורים פרטיים יכולה לעזור לתלמידים רבים לשפר את ההישגים הלימודיים שלהם. מורים פרטיים לרוב מגיעים לבית התלמיד ומאפשרים למידה בסביבה נוחה ומוכרת. הם מקדישים את כל תשומת הלב שלהם בתלמיד היושב מולם והוא מקבל הקשבה והוראה המותאמת לצרכיו.

מורים פרטיים לרוב מפרסמים את השירותים שהם מציעים באינטרנט. קיימים אתרים רבים המרכזים שמות ופרטים של מורים פרטיים המציעים לימוד באזורים רבים בארץ. ניתן למצוא אותם גם באמצעות מודעות או באמצעות המלצות של מורים מבית הספר, אולם בנוסף לכל אלו קיימות חברות, המאגדות תחתיהן מורים במקצועות שונים.

המורים דורשים מהתלמידים שיתוף פעולה ולכן כאשר ילדים צעירים מגיעים למורים פרטיים כדאי להכין אותם מראש לכך שהמורים נועדו לעזור להם וכי עליהם להיות קשובים ומשתפי פעולה.

רצוי לשתף את המורה בבית הספר

הורים ותלמידים רבים נמנעים מלספר למורה מבית הספר שהתלמיד נעזר במורה פרטי, ממניעי חוסר נעימות או בושה. אולם, יש להבין כי בעצם הפנייה לעזרה נוספת בלימודים אין כישלון או סממן של חוסר הצלחה של התלמיד, אלא הוכחה לרצון של התלמיד להשתפר ולהגיע להישגים גבוהים.

בשיעורים הקונבנציונליים בבית הספר המורה פונה למספר רב של תלמידים ואילו בשיעורים פרטיים התלמיד מקבל את מלוא תשומת הלב. לכן, רצוי לבקש ממורים פרטיים ליצור קשר עם המורה המלמד בכיתה. יצירת קשר בין המורה הפרטי לבין המורה בכיתה יכולה להניב תוצאות טובות- המורה הפרטי יכול להבהיר למורה הכיתתי כי לילד יש קשיים בתחומים מסוימים ובכך הילד יקבל יותר תשומת לב מהמורה הפרטי בנקודות החולשה שלו, בעוד המורה בכיתה יהיה מודע ורגיש יותר לנקודות אלו.