מבחן אמיר

עודכן ב- 30/07/2014, 12:38
מבחן אמיר מדרג את יכולת הסטודנטים לעתיד בשפה האנגלית. מי שיוציא ציון גבוה במבחן, יזכה לפטור מהקורסים באנגלית ולזמן פנוי, בזמן שחבריו ישקדו על הספרים.
קבוצת לימוד לקראת מבחן אמי"ר

מבחן אמי"ר הוא מבחן מיון באנגלית, ראשי תיבות של אנגלית מיון לרמות. מטרת המבחן לאפשר למוסדות הלימוד וההשכלה הגבוהה בישראל להעריך את רמת הידע של הסטודנטים לעתיד בשפה האנגלית. על פי הציון שמקבל התלמיד לעתיד או הסטודנט נקבע לכמה קורסים באנגלית עליו לגשת במהלך לימודיו לתואר. מבחן אמי"ר נערך חמש פעמים בשנה והציון במבחן תקף לחמש שנים. אגב, אין הגבלה על מספר הפעמים בהם ניתן לגשת למבחן.

לקבלת הצעת מחיר ממומחה בתחום:

במבחן אמי"ר 3 פרקים

כדאי לדעת כי מבנה המבחן והפרקים במבחן אמי"ר דומים למבנה פרקי האנגלית במבחן הפסיכומטרי ומבחן זה נבנה ונערך במסגרת המרכז הארצי לבחינות ולהערכה. כמו כן, יש גרסה ממוחשבת של המבחן הנקראת מבחן אמי"רם. במבחן אמי"ר 3 פרקים, בכל פרק 27 שאלות בשלושה חלקים- השלמת משפטים, ניסוח מחדש, הבנת הנקרא. הזמן המוקצב לכל פרק במבחן הינו 25 דקות, סך משך המבחן- 75 דקות.

ציון במבחן אמי"ר

ציוני מבחן אמי"ר מחושבים כמו ציון התקן בפרק האנגלית במבחן הפסיכומטרי בתוספת של 100 נקודות, כלומר, הציון נע בין 150 ל 250 נקודות, כאשר ציון מקסימאלי הוא 250 נקודות. נבחן המקבל ציון גבוה מ- 235 נקודות מקבל פטור מלימודי האנגלית אך חשוב לדעת כי מוסדות הלימוד עושים שימוש שונה בציוני מבחן אמי"ר ולכן מומלץ לוודא זאת מראש מול המוסד בו מעוניינים ללמוד. כדאי לדעת כי נבחן הניגש מספר פעמים למבחן אמי"ר, ציונו הגבוה ביותר הוא זה שייחשב במוסד הלימוד.

הרשמה למבחן אמי"ר

מבחן אמי"ר מתקיים במועדי המבחן הפסיכומטרי אך מבחן אמי"רם אינו מתקיים במועדים קבועים אלא נקבע בהתאם למוסד הלימודים המזמין את המבחן. ההרשמה למבחן נעשית על ידי רישום באתר של המרכז הארצי לבחינות ולהערכה אך ניתן לשלם ולשלוח טופס הרשמה למבחן גם באמצעות הדואר.

לימודי הכנה למבחן אמי"ר

קורס הכנה למבחן אמי"ר מתמקד בשיפור אוצר המילים ובשיפור מיומנות הקריאה והבנת הטקסט. במכוני הלימוד השונים ניתן להירשם לקורס הכנה למבחן וליהנות מהדרכה מקצועית, מרכישת מיומנויות הנדרשות להצלחה במבחן ומתרגול אפקטיבי הכולל מבחנים לדוגמה ומשוב מקצועי להערכה.