פתרונות גיבוי

עודכן ב- 12/08/2015, 19:01
ריבוי המשימות אותם עושים בעלי עסקים שונים באמצעות המחשב חייבה לפתח ולאתר פתרונות גיבוי למערך המחשבים של העסק. מאמר זה סוקר את פתרונות הגיבוי הקיימים כיום
פתרונות הגיבוי הקיימים כיום רבים ומתאימים לכל מטרה וכמות מידע

ריבוי המשימות אותן מבצעים בעלי עסקים שונים באמצעות המחשב, חייבה לפתח ולאתר פתרונות גיבוי למערך המחשבים של העסק. כמויות המידע שמצטברות בחשב מחייבות מציאת פתרונות גיבוי שכן ככל שהמחשב יותר עמוס כך יורדת רמת התפקוד והיעילות שלו. מכאן נולד הצורך באיתור של מגוון פתרונות גיבוי.

לקבלת הצעת מחיר ממומחה בתחום:

סקירת הפתרונות הקיימים כיום

האמת היא שישנם לא מעט פתרונות גיבוי שבהם ניתן להיעזר. מה שצריך זה לבדוק ולבחון איזה פתרונות גיבוי רלוואנטיים לעסק הספציפי. ישנם פתרונות גיבוי שמבוססים על חוות שרתים הנמצאת בארץ לעומת פתרונות גיבוי שמבוססים על חוות שרתים בחו"ל. בכל מקרה פתרונות הגיבוי הטובים והמומלצים ביותר הם אלו שמבוססים על גבוי באמצעות שרתים. ההחלטה לגבי סוגי השרתים וגובה ההשקעה בשירות הוא פועל יוצא של אפיון כל עסק ועסק בנפרד. פתרונות גיבוי שאינם מבוססים על שרתים נחשבים כלא רציניים ולא רלוואנטיים.

פתרונות גיבוי מתקדמים

כיום ניתן למצוא פתרונות גיבוי מתקדמים כגון התבססות על שרתים וירטואליים. המדובר על פתרונות גיבוי שבמסגרתם מגבים מערכות המחשוב של העסק על גבי שרתים שמארחים מספר עסקים במקביל. האירוח המשותף מאפשר לקבל שירות של גיבוי במחירים נמוכים ואטרקטיביים במיוחד. אמנם ישנו סיכון מסוים בכך שכל כשל בתקשורת למעשה מנתק אותך מאפשרויות גישה לשרת הגיבוי אבל הטכנולוגיה הופכת את הכשלים לנדירים יותר ויותר. ככל שהטכנולוגיה הולכת ומתקדמת, כך גם המבחר של פתרונות גיבוי שניתן למצוא בשוק. הזמינות והפשטות של שלב התכנות מביאים לידי כך שלא מעט חברות סטארט אפ מתמקדות בפיתוח של פתרונות גיבוי ייחודיים. כל התחום הזה של גיבוי שרתים הינו אחד התחומים היותר לוהטים כיום בשוק.

האם המידע בטוח במאת האחוזים?

אחת השאלות העולות כל העת בהקשר של גיבוי שרתים, הינה איך לגבות את הגיבוי ? כלומר, האם ישנם פתרונות גיבוי למקרה של קריסת שרתי הגיבוי. תיאורטית, כל גיבוי מצריך פתרונות גיבוי בשיטת השכן של השכן של השכן, כל עד אין סוף. בעיקרון הרעיון הוא כי בכל רגע נתון יש מחשב אחד תקין שעל גביו יש את כל המידע החיוני. מכאן גם כל הרעיון של הגיבוי- זה גיבוי בלבד לעת צרה. אף על פי כן- מצב של קריסה מקבילה הוא עדיין בגדר האפשר ולכן חשוב לפתח ולהכין מבעוד מועד פתרונות גיבוי למערכי הגיבוי. לפחות ברמה הלוגית הרי שיש פה אתגר מעניין לעוסקים במתן פתרונות גיבוי. סביר להניח, כי עד סיום הקלדת שורות אלו כבר ימצא הגאון התורן שיפתור את הסוגיה בעזרת המצאה פורצת דרך