אחסון אתרים

עודכן ב- 23/01/2014, 10:45
כל האתרים בעולם נמצאים על גבי שרתים, המציעים שירות אחסון אתרים (Hosting). לסוג האחסון שהאתר שלך משתמש בו חשיבות עצומה על הצלחתו. מאמר שבעלי אתר חייבים לקרוא
שרתים- כאן נמצא האתר שלך

לכל אתר אינטרנט בו אתם יכולים לצפות ברשת, שטח אחסון פיסי, בו "יושבים" כל קבציו. אותו שטח אחסון הוא למעשה שרת, הבנוי בצורה דומה למדי למחשב הביתי שמוכר לכולנו, רק גדול בהרבה. גם בארץ וגם בחו"ל פועלות חברות רבות המציעות שירותי Hosting (אחסון) לאתרי אינטרנט. ניתן למצוא גם מגוון אנשים פרטיים המציעים אחסון אתרים על מחשביהם הפרטיים.

לקבלת הצעת מחיר ממומחה בתחום:

כל האתרים משתמשים בשירותי אחסון

חשוב להבין, כי אחסון אתר איכותי הוא חלק בלתי נפרד מפעילותו התקינה של האתר. לזמינות השרת חשיבות אדירה, שכן כל נפילה של השרת, תוביל לחוסר זמינות של אתרי האינטרנט המתארחים על אותו שרת.

לפני הקמת אתר אינטרנט, כדאי לפנות אל מספר חברות מוכרות בתחום, לשמוע המלצות ולערוך השוואת מחירים. חשוב לציין כי מרבית החברות הגדולות מציעות גם שירותים משיקים, כמו רכישה ורישום של דומיין, כך שתוכלו לנהל את כל הפעילות שקודמת להקמת האתר, תחת קורת גג אחת.

סוגי אחסון אתרים

ניתן למנות שני סוגים נפוצים של אחסון אתרים, האחד הנו שירות בסיסי, שמאפשר טעינה של כל קבצי האתר על ידי ממשק יעודי או באמצעות פרוטוקול FTP. שירות מורכב יותר, שיתאים לאתרי אינטרנט המכילים אינפורמציה רבה, הוא שירות אחסון אתרים המאפשר גישה למסד נתונים.

כמו כן, חשוב להבדיל בין שרתי אחסון אתרים בישראל לבין אלו המציעים אירוח בחו"ל. שירותי Hosting בחו"ל לרוב יהיו זולים יותר, אך אין זה אומר כי הם עדיפים לאתר אינטרנט שקהל הגולשים שלו ישראלי ברובו.

אחסון בארץ או אחסון בחו"ל?

לאחסון אתר אינטרנט ישראלי על שרת בארץ יתרונות רבים – ראשית, זמן הטעינה יהיה קצר יותר בזכות הקרבה הגיאוגרפית בין נקודת החיבור של הגולש לבין השרת עליו מאוחסן האתר. בנוסף, ניתן לראות כי גם מבחינת דירוג במנועי חיפוש לוקאליים, לאתר ישראלי המאוחסן בארץ יהיה יתרון על פני אתרים המבצעים אחסון אתרים בחו"ל ומתחרים בזירת החיפוש הישראלית.

למרבה הצער, את מקצועיות החברה בכל הנוגע לטיפול בתקלות ניתן לבדוק רק כאשר אלו מתרחשות. על מנת לא לספוג נזקים מיותרים לאתר האינטרנט שלכם, מומלץ להתייעץ עם בעלי אתרים אחרים, שרכשו חבילות אחסון אתרים בחברות השונות ולשאול להמלצתם.

מידע נוסף ברשת