אירועים קטנים

עודכן ב- 10/02/2016, 11:40
אירועים קטנים יכולים להגיע במגוון רחב של צורות החל מערבי גיבוש או ימי כיף מטעם העבודה דרך ברית או בר מצווה וכלה בחתונות אינטימיות. בין כה וכה, אירועים קטנים יכולים לנחול הצלחה לא פחותה מאלו הגדולים יותר שמתאפיינים בהפקות ענק. אולם על מנת שאירוע קטן יהיה מוצלח, ישנו צורך ראשית להתייחס למספר גורמים הקשורים האחד לשני כגון מועד האירוע, אופי קהל המוזמנים לאירוע, תכנון מתאים ולבסוף סוג האנשים שאחראיים לארגונו והקמתו של האירוע.
מעדיפים אירוע בגדול או בקטן?

מדוע תכנון מקדים של אירועים קטנים הינו קריטי?

ישנה חשיבות גדולה להכנות המקדימות של אירועים קטנים, שכן להבדיל מאירועים גדולים, אירועים קטנים רגישים מאד לכל שינוי שהוא. לדוגמה, ניתן לחשוב על מקרים בהם משדרגים את סידורי הפרחים באולם או בגן- אם מדובר באירוע גדול אליו מגיעים אורחים רבים, הרי שהדבר לא ממש עשוי לבלוט או להיות מורגש בצורה ניכרת על ידם. לעומת זאת, אם מדובר באירוע מצומצם יותר, תשומת הלב מוענקת הרבה יותר לפרטים הקטנים והשינוי סביר שכן יבלוט. אם נרחיב את הדוגמה וננסה לחשוב על שינויים בעיצוב הכולל של המקום, על המוזיקה או על מנות האוכל, נוכל להבין מדוע תכנון מקדים ומוקפד של אירוע קטן הינו קריטי.

לקבלת הצעת מחיר ממומחה בתחום:

כיצד לתכנן אירוע קטן?

כמו כל בדבר חדש, גם באירועים מתחילים בראש ובראשונה במחשבה ובתכנון ראשוני. אירוע קטן יכול להיות, למשל, חתונה אינטימית על חוף הים- ובמקרה זה הצעד הראשון במסגרת התכנון יהיה הזמנה של קייטרינג שמותאם למספר מצומצם של אורחים ואיכותי יותר, להבדיל מקייטרינג לאירועי ענק בו עקב הנסיבות לא מתאפשר לרוב להציע לבעל האירוע מנות שמצריכות מהשף לטרוח שעות רבות. השלב הבא יהיה כרוך בהתייחסות לקהל המוזמנים (סידורי ישיבה או ישיבה חופשית?), למוזיקה (די-ג'יי? להקה?), לעיצוב הלוקיישן (סטנדרטי או מורחב?) וכמובן לצילום.

לאחר מכן, נסו לברר על אלו עלויות ניתן לוותר. בדרך כלל, אירועים קטנים מאפשרים לבעלי השמחה לוותר על דברים מסוימים שבאירועים גדולים יותר הם קריטיים- למשל ביצוע אישורי הגעה לרשימת המוזמנים, או כמות אינסופית של אלכוהול- שמא למישהו יחסר. מנגד, כאמור אירועים אלו מבליטים מאוד את הפרטים הקטנים ולכן חשוב מאוד לא להתפשר על איכות בגלל כמות.